Tatry Orienteering s řadou novinek

od | 28. 4. 2019 | OB ve světě, Orientační běh, Závody

Slovenské vícedenní závody Tatry Orienteering se letos uskuteční již potřetí. V termínu 4. – 7. července 2019 nabídnou nově dokonce pět etap, kdy bude na pořadu i jeden sprint. Jaké další novinky pořadatelé připravují?

 

Nové zajímavé terény a mapy

První etapa je v současnosti velmi vyhledávaná lokalita krásného prostředí Belianských Tater. Povolení se pořadatelům podařilo získat v době, kdy lokalita nebyla ještě tolik navštěvovaná jako dnes. Do budoucnosti je možné riziko, že to již nebude možné, protože vysoká návštěvnost běžnými turisty mnohým domácím obyvatelům vadí a lidé nechtějí další aktivity na tomto místě, protože to jen návštěvnost zvyšuje. Pořadatelé současně budou se snažit domluvit slevy pro lanovku a na Chodník v korunách stromů, který se zde nachází. V blízkosti této lokality je například i Belianská jeskyně, která patří mezi nejnavštěvovanější jeskyně na Slovensku a vyplatí se ji navštívit.

Krásné prostředí centra závodů

Krásné prostředí centra závodů na Podbánském s dobrým zázemím, od ubytování po stravování. Je zde například koliba se slovenskou kuchyní přímo v centru závodů, ale i další bufety či malé obchody s romantickými názvy, vyberme například Svišťov brloh. Přímo v centru závodů se nachází hotel Permon, ve kterém jsou největší bazény a wellness komplex na Slovensku. Krásný výhled je přímo z bazénu na oblíbenou tatranskou horu Kriváň, symbol Slovenska. Z centra závodů je i blízko k začátku turistické trasy na tento vrchol. Pro cyklonadšence pořadatelé doporučují Kôprovú a Tichú dolinu. Cestou můžete v této dolině navštívit Kmeťov vodopád. Kdo nemůže přicestovat s vlastním kolem, může si zapůjčit přímo v centru závodů v hotelu Permon.

Jedinečnost zaběhnutí

Každý rok se bohužel zmenšují terény. V podstatě každý rok bývá vichřice, která vyvrací stromy a robí kalamity i v prostředí Tater. Lesy také mizí kvůli kůrovci, který i zde tropí paseky. Některé lesní části mapy z přecházejících ročníků jsou doslova zničené. I v období mapování nových terénů les mizí a při stavbě tratí musíme doslova na poslední chvíli měnit kontroly. Kdo nevyužije tento termín v dané lokalitě, s velkou pravděpodobností si už zde nezaběhá.

Řada možností strávit čas mezi závody

Tipy na výlety se vzdáleností od kempu bude novinka, kterou je možné si stáhnout ze stránek závodů. Pořadatelé mají přislíbenou slevu do akvaparku pro závodníky. Kdo nechce platit za koupaní, má možnost vyrazit na přírodní vodní plochu Liptovská Mara s možností plavby lodí. Pro ty, co upřednostňují termální vodu, mají možnost přírodních koupelí pod holým nebem zdarma. Po čtvrté etapě v amfiteátru centra závodů bude koncert oblíbené slovenské kapely z Liptova. Ta má chytlavé hity a dynamické písničky, které vás roztancují.

Ceny pro vítěze i tombola

Ceny pro vítěze budou nejlepší v porovnání s předcházejícími ročníky. Například krásné knihy o slovenské přírodě. Kdo nevyhraje, může si různé knihy, turistické mapy či cyklomapy zakoupit přímo v centru závodů. Kromě pěkných cen pro vítěze bude připravená tombola se zajímavými cenami od knih, turistických map, skipasů v Tatrách, voucher na pobyt v Tatrách aj. Výtěžek z prodeje kupónů do tomboly pořadatelé věnují na dobročinnou věc – podpoření ochranářských aktivit TANAPu. Ochranáři tvoří různé projekty, kde hledají finance. Minulý rok Tatranský národní park oslavil 70 let od svého vzniku. Doufejme, že lidé si zakoupí tombolu, abychom mohli přispět lidem, kteří se snaží zachovat hodnoty Tatranského národního parku. Kdo se nemůže zúčastnit závodů, může i přesto zasáhnout do tomboly. Může poslat sumu 2 € nebo násobek 2€ na účet v propozicích a kolikrát násobek 2€ pošle, tolikrát ho pořadatelé zařadí do losování o ceny. Ve zprávě pro příjemce je potřeba napsat: tombola, jméno a příjmení. Zvlášť pořadatelé vylosují i výherce, které si nekoupí lístky na místě, ale koupí předem formou bankovního převodu.

Letošní nové terény budou velmi zajímavé. Povolení se velmi těžce získávají, tak si nenechejte ujít letošní závody. Pokud se přihlásíte do konce dubna, pak zaplatíte nejnižší startovné.

Více informací:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 4. 2024
a svátek má Rostislav.