Takhle se závodilo u Brna!

od | 26. 9. 2023 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže, Závody

O víkendu proběhla tradiční sprintovo-štafetová víkendová trojkombinace, pojďme se podívat na to, jaké postupy rozhodovaly a kdo vybojoval umístění na stupních vítězů.

Již více než dva měsíce se prosazuje při nahrávání postupů ze závodů platforma Livelox. Nahrajte také své postupy a porovnejte se se soupeři. A pokud potřebujete poradit nebo máte nějaké dotazy, již ve středu 27. září od 20:00 proběhne první Metodická středa ČSOS živě na YouTube právě o Liveloxu.

Sprint

V kategorii M21E zvítězil Tomáš Křivda o 11 vteřin před Danielem Vandasem. Velký souboj o třetí místo se rozhodl až na posledních třech postupech. Nakonec ho zvládl nejlépe Vojtěch Král (+ 0:36) před Jakubem Glonkem a Jonášem Hubáčkem na sdíleném 4. místě (+ 0:40), 6. skončil Maďar Zoltán Bujdoso (+ 0:41).

Ženské elitě vládla Maďarka Viktoria Mag, která finišovala v čase 13:24. 14 vteřin ztratila na 2. místě Jana Peterová, Tereza Janošíková po chybě na 6. kontrolu skončila 3. (+ 0:25). O 8 vteřin více ztratila 4. Jana Pekařová, dalších 5 vteřin nabrala 5. Denisa Kosová.

Výsledky

Livelox

Sobotní štafety

Na motokrosových štafetách přerušili letošní dominanci Hradce Králové muži SK Brno Žabovřesky (Jáchym Coufal, Marek Minář a Miloš Nykodým). Rozhodlo se až na posledním úseku, kde Miloš Nykodým předběhl štafetu OK Lokomotiva Pardubice (Matěj Kamenický, Martin Roudný a Tomáš Kubelka), která nakonec skončila druhá s téměř pětiminutovou ztrátou. Z třetího místa se mohlo radovat Maďarsko se ztrátou 6:11 (Mihaly Ormay, Zoltan Bujdoso a Jonas Ferenc).

V kategorii D21 Hradec taktéž nenavázal na letošní vítězství, i když jen těsně. Štafety Hradce a Brna na finiši mocně stahovaly vedoucí Turnov, mladá turnovská štafeta ale vedení udržela a po dlouhé době mohla slavit vítězství v ČPŠ (Barbora Matějková, Šárka Sokolářová a Jana Pekařová). Se ztrátou 12 vteřin na 2. místě doběhl OK 99 Hradec Králové (Tereza Kosová, Jana Šímová a Barbora Chaloupská). Ženy SK Brno Žabovřesky na 3. místě ztratily 1:23 (Natalia Hiklová, Tereza Odehnalová a Barbora Zháňalová).

Výsledky

Livelox

Nedělní štafety

V nedělním závodě mužů by se dalo řící, že se vše vrátilo do zajetých pořádků – zvítězil tým OK 99 Hradec Králové (Jan Petržela, Ondřej Metelka a Jakub Chaloupský), a to stylem start-cíl s náskokem 1:24 na druhé Maďary (Aron Bako, Peter Nagy a Jonas Ferenc). Třetí se ztrátou 2:05 doběhli muži SK Brno Žabovřesky (Stanislav Mokrý, Jáchym Coufal a Miloš Nykodým).

V ženách si vítězství připsala štafeta OK Lokomotiva Pardubice (Tereza Nožková, Jana Stehlíková a Jana Peterová). Souboj o druhé místo nakonec vyhrály ženy KOS TJ Tesla Brno (Tereza Korpasová, Hana Hlavová a Markéta Mulíčková), když na posledním úseky stáhly a udolaly o 25 vteřin OK 99 Hradec Králové (Jana Šímová, Tereza Kosová a Barbora Chaloupská).

Výsledky
Livelox

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.