Tající víkend s OB

od | 20. 2. 2017 | MTBO, OB v ČR, Orientační běh

Únor bílý, pole sílí. Nicméně polovina února přinesla “pěknou” oblevu a většina toho bílého roztála. Orienťáci jsou však odolní a sníh ani bláto je nezastaví…

Xaverovský háj

Další závod Pražské zimní ligy, tentokrát v Praze – Počernicích, byl soubojem bajkerů a pěších orienťáků, protože měli úplně stejnou trať. Lepší byl nakonec pěšák Kuba Makovský, který porazil nejlepšího cyklistu Jirku Hejnu o 7 minut. Start byl kvůli možnému ohrožení divočáky odložen do odpoledních hodin, nakonec se naštěstí hrozby myslivců nevyplnily a kanci zůstali na Černém Mostě.

Bílovický koláč

OB liga pokračovala scorelaufem v Bílovicích nad Svitavou. Za oražení kontroly bylo možné získat určitý počet bodů v závislosti na čase, kdy byla kontrola zapsána do čipu. Závodníci dostali k tomuto účelu speciální časový harmonogram (viz mapa s tratí). Nejlépe vše načasoval Jiří Zelinka, který měl ve výsledku o 4 body více než Stanislav Mokrý. Na třetím místě těsně skončil Pavel Ptáček.

1. kolo SJC poháru

První ze seriálu tradičního Jarního SJC poháru – čtyř akcí pro veřejnost, se konal na nové mapě v Jičíně na Novém Městě. Mapa s názvem Valcha byla vytvořena v rámci Výukových map ČSOS a účastníky čekal trochu delší sprint. Tratě, které postavil Honza Mrázek, vedly po loukách na okraji Jičína až do míst, kde dříve stával Mlýn Valcha a pak se stočily do sídliště, které skýtalo mnoho voleb postupů. Běh sice stěžovaly zbytky sněhu, ale určitě to bylo příjemné zimní zpestření. Na nejdelší trati vyhrál Hóna Beneš před Petrem Špicarem.

Halový OB

Nejen SJC pohár se odehrál minulý týden na Jičínsku, již ve čtvrtek proběhl na jičínském Lepařově gymnáziu halový OB, kterého se zúčastnilo 53 závodníků. Závodilo se v prostorách školy, jejíž mapu vytvořil Tomáš Hanzl, tratě postavil Vítek Doležal.

6. závod Rychnovské noční ligy

Poslední závod Rychnovské noční ligy na mapě Slepenec vyhrál David Pokorný, který o více než 2 minuty porazil celkového vítěze seriálu Tomáše Lockera.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.