T.O.R.U.S. Cup: světová elita u tebe doma!

od | 5. 10. 2020 | Trail O

Letošní rok nám moc orienťáckého povyražení nepřinesl, a tak se jako správní závisláci chytáme každé příležitosti, jak vzít mapu do ruky. Pokud máte stejný pocit absťáku z nedostatku orienťáckého zážitku, pojďte si vyzkoušet nazout místo kopaček bačkory, vzít mapu do ruky (teda vlastně na monitor vašeho počítače) a doma po práci vyrazit na sérii závodů po celém světě, aniž musíte riskovat, zda vám odněkud nezakážou se vrátit. A vlastně budete moci u sebe v obýváku zápolit se světovou elitou.

O co jde? Na jaře se na nás obrátili finští několikanásobní medailisté z MS Petteri Hakala a Juha Hiirsalmi, zda by nebylo možné využít náš webový TempO trenažer na uspořádání série on-line závodů. Nebyl důvod na to nekývnout, a tak jsme našli osm stavitelů a vyhlásili sérii T.O.R.U.S. Cup 2020. Zájem byl nečekaný. Do konce série se registrovalo přes pět set lidí z nejrůznějších končin světa, zkušených závodníků i orienťáků, kteří si chtěli TempO jen vyzkoušet (jako např. elitní švýcarský fooťák Severin Howald z finského Tampereen Pyrintö, který nakonec skončil pátý). Z českého pohledu bylo velmi cenné celkové (jen velmi těsně) druhé místo Pavla Ptáčka (viz výsledky).

Pro představu si můžete zkusit vyřešit dvojici úloh z posledního závodu jarní série z finského Joensuu. Podívejte se na mapu a fotografii a zkuste říct, který z lampionů (pokud vůbec nějaký) odpovídá středu kolečka na následujících mapách. Abyste měli obrázek o závodě dokonalý, prozradím vám, že nejrychlejší odpověď na tyto dvě úlohy byla v součtu 7,1 vteřiny! Řešení je na konci článku.

No a na úspěch první série bychom rádi navázali i v sérii druhé, podzimní. Bude se opět konat každé úterý a čtvrtek, od 6. do 29. 10., v době od 00:00 do 23:30, ale tentokrát ve dvou kategoriích, A(dvanced) a B(eginners), abychom nabídli jednodušší tratě a tím i lepší pocit začínajícím závodníkům. Nicméně úderem půlnoci po každém závodě bude možné si vyzkoušet tréninkově i trať druhé kategorie. Kategorie A zavítá do terénů českých (staví Dan Locker), finských, slovenských (staví Dušan Furucz), španělských, maďarských, lotyšských, polských a švédských, kategorie B navštíví Slovensko, Rusko, Velkou Británii, Kolumbii, USA, Španělsko, Portugalsko a Brazílii.

Doufáme, že jedinečnou příležitost vyzkoušet si trail-o, aniž musíte kamkoliv jezdit, si nenecháte ujít. Chcete-li se registrovat, napište na temposim–at–yq.cz.

Libor Forst

Řešení úloh:

– 7.1 B (neboli druhý lampion zleva)

– 7.2 Z (neboli nic); tady se i někteří zkušení závodnící nechali napálit a v rychlosti odpověděli E, jenže fotograf stojí na ostrůvku a lampion E je tedy u úplně jiného mostku.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.