Svěťáky v Číně a Češi mezi favority
Dnes je 17.02.2020

OB ve světě | Orientační běh | Předstartovní horečka | 24.10.2019

Finálová série Světového poháru, vyvrcholení závodní sezóny a tři atraktivní závody – to vše již od zítřka premiérově v nejlidnatější zemi světa – Číně. Znamená to, že vůbec poprvé se vrcholná o’akce bude konat v Asii, a Češi budou chtít ukázat, že skvělé výsledky ze SP ve Švýcarsku rozhodně nebyly ojedinělé.

Celá série se odehraje od pátku do úterý v jižní části Číny (cca 150 km vzdušně od Hong Kongu). Zítra jsou na programu modelové závody jak na sprint, tak na middle a večer také zahajovací ceremoniál (TV přenos zdarma viz dole). V sobotu se závody naplno rozjedou závody middlem – poběží se v rozmanitém lese, ve kterém se parkové a “městské” pasáže budou střídat s těmi lesními. V terénu nechybí ani množství srázů či terénních detailů. Neděle bude patřit sprintovým štafetám – tam by měl být zážitek z terénu ještě silnější. Běží se totiž ve filmových studiích Nanhai Movie & TV Town s Pagodami a všemožnými televizními rekvizitami, terén tedy bude pro mnohé jistě velkou neznámou. V pondělí je na programu volný den. Úterý bude patři finálovému sprintovému závodu, poběží se ve historické “vesnici” Songtang, kde se ve spletitých uličkách mísí moderní i tradiční architektura, v otevřenějších částech prostoru je pak mnoho jezírek a vodních ploch.

Zatím nejrelevantnější mapa filmových studií, kde se poběží sprintové štafety.

Česká reprezentace vyrazila do dějiště ve složení 3 + 3 => za ženy Denisa Kosová, Tereza Janošíková a Vendula Horčičková , čeští muži nastoupí do závodů ve složení Vojtěch Král, Miloš Nykodým a Marek Minář (Pavel Kubát se s ohledem na charakter závodů vzdal nominace). Vojta Král je aktuálně na 4. místě v průběžném pořadí SP a rozhodně ještě má šanci dostat se na 3. pozici před Daniela Hubmanna, Denča Kosová je zatím průběžně dvanáctá a při dobrých výkonech se může dostat do TOP10.

Světový pohár v Číně by měl být pro běžce i diváky rozhodně velkým zážitkem, jako tomu bývá i u tamějších závodů PWT. Uvidíme, zda vše organizačně klapne a bude se na závody vzpomínat jen v dobrém.

Další informace:

Vysílací časy závodů:
(uváděn vždy aktuální čas v ČR, pozor ze soboty na neděli je změna času!)

  • sobota: Middle 8:00 – 11:00 (CEST UTC +2)
  • neděle: Sprintové štafety 7:30 – 9:00 (CET UTC +1) – vysílány živě na ČT sport
  • úterý: Sprint 7:00 – 9:30 (CET UTC +1)

Middlový terén, na který v Evropě rozhodně zvyklí nejsme

Facebooktwitter


  1. -ury- says:

    Všechny závody live budou i v Yle Areena, je teda potřeba VPN do Finska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *