Šumperk opanovali Glonek a Indráková
Dnes je 18.08.2019

Reportáže | Závody | 13.05.2019

Víkendová trojkombinace pod taktovkou Klubu vytrvalostních sportů Šumperk začala sprintovým závodem přímo v Šumperku. Závod se nepočítal jen do Českého poháru, ale také to byl závod WRE a v neposlední řadě také první závod Vyzývacího poháru. Na startu je jak v pánské, tak v dámské elitě sešla velmi slušná konkurence. V mužích nestartoval snad jen Vojta Král, který zná Šumperk jak své boty.

W21E: Vteřinový souboj olomouckých odchovankyň

V dámské elitě svedly o vítězství souboj závodnice SK Žabovřesky Brno a TJ Slovan Luhačovice. Obě však mají společného jmenovatele – SOB Olomouc, kde jako dorostenky získávaly své první mistrovské tituly. Už od startu za to vzala Adélka Indráková (ZBM). Na čele si postupně vybojovala až 12 vteřinový náskok na Vendulu Horčičkovou (LCE). Vendula ve druhé půlce závodu zase začala stahovat, nicméně poslední vteřinku se jí podařilo ukrojit cestou na předsběrku a tu ztrátu si donesla až do cíle. Na bedně je doplnila se ztrátou 16 vteřin Tereza Čechová (KAM). Ta sice závod nerozběhla nejlépe, ale pozdějším čistým výkonem si zajistila třetí příčku.

M21E: Vítězství pro Kubu Glonka

Kdo sledoval minulý týden průběh represoustředění v Prostějově a okolí, asi nebyl až tak překvapen. Že se bude Jakub snažit bojovat o příčky na pódiu se dalo čekat, že nakonec vyhraje bylo přeci jen trochu překvapení! Ale stalo se. Glonek (KAM) za sebou nechat o 3 vteřiny téměř domácího Marka Mináře a pódium doplnil Miloš Nykodým (oba ZBM). Pojďme si projít momenty, kde se rozhodovalo a kde se naopak ostatní závodníci vychybovali v naší okomentované obrázkové reportáži:

Kontrola č. 2: Ladislav Semrád zabíhá do špatné ulice a hned v úvod ztrácí zhruba 20 vteřin na čelo závodu.

K3: První volba závodu. Levá Milošova volba je maličko rychlejší, než ta pravá, kterou bral Mára. Z Celkových výsledků je ale patrné, že každá vteřina se počítá!

K4, aneb hlavně běžet a úplně to nepokazit. To je přesně ten typ volby, kde se nedalo nic získat, ale při přehlédnutí průchodu se dalo během kolem 15ky ztratit zhruba 20 vteřin. Dohledávka zprava po louce byla sice blíž, levá varianta však byla po pevném povrchu.

K5: Levá varianta a Mára opět získal dvě vteřinky. Když nic, tak aspoň kolem čtyřky mohl probíhat v plné rychlosti, kdežto jak Miloš, tak Dan se museli otáčet

K8: Královský postup celého závodu! Nabídl až 10 unikátních řešení, to je vskutku paráda! Nejrychleji (o celých 5 vteřin!) prosvištěl postup vítěz Jakub Glonek. Jeho víceméně přímá varianta s koncovkou kolem 10. kontroly slavila úspěch. I druhá nejrychlejší varianta Máry Mináře byla přes historické centrum, tentokrát však s dohledávkou zprava. Na úplně levé variantě ztrácí Miloš 8 vteřin, na pravé Honza Mrázek stejně.

Po sérii krátkých transportních postupů přichází zajímavá volba na K11. Jak zleva, tak zprava naprosto vyrovnaná.

Na jednoduchém postupu na K12 ztrácí hodně Jan Mrázek. Při mapování prolétl kolem kontroly a než se nadál, byl na další křižovatce.

Zato následující postup pak Honza napálí a Kubovi nadělí vteřinu. Navíc má výhodu přímého odběhu od kontroly.

K15: Chyba na odběhu Michala Krajčíka a následné kličkování znamená přes 10 vteřin ztráty. Nejrychlejší je levá Milošova volba. Byla však mapové náročná na realizaci. Nejeden závodník se nechal zmást a hledal kontrolu vpravo už za prvním zúžením.

Poslední pořádná volba závodu. Nejrychlejší postup kolem 2. kontroly odhalila většina závodníků včetně Miloše Nykodýma, který ho šel nejrychleji. Naopak ztrácí Petržela či Bendák, kteří zbytečně moc obíhali.

K17: Při náběhu do parku jako jeden z mála využívá Martin Poklop pravé varianty. Znamená to ztrátu šesti vteřin na Miloše.

K17 a K18: Jednoduchá závěrečná ťukačka dvou kontrol v parku znamenala katastrofu pro spoustu závodníků. Špatnou kontrolu tu pobrala hned pětice závodníků: Hubáček, Sýroka, Rollier, Chloupek a Hájek! Hubáček a Sýkora se do té doby pohybovali na mezičasech v první šestce.