Sudety Cup 2024 pod Kralickým Sněžníkem

od | 24. 4. 2024 | OB ve světě, Orientační běh

Již počtvrté připravují polští orienťáci závody s názvem Sudety Cup poblíž česko-polských hranic. Loni se závody konaly v Krkonoších pod dohledem Sněžky, letos se přesouvají do horských terénu masivu Kralického Sněžníku. Čtyři dny, čtyři etapy, poctivý orienťák v nádherných terénech a přírodě. A navíc vše z jednoho shromaždiště v resortu Czarna Góra. To vše slibují pořadatelé na poslední červencový víkend. Přihlášky za levnější startovné jsou do konce dubna.

Závod začíná ve čtvrtek 25.7. rychlou etapou v zalesněných terénech masivu Sněžníku. Čeká vás přehledný smrkový les plný kupek. Za nimi schované kontroly, k tomu pár kamenů a máme skvělý mix pro technický otvírák závodu.

Přihlášky za nejlevnější startovné jsou do 30. 4. 2024.

Na start druhé a třetí etapy v pátek 26. a v sobotu 27.7. je to celkem do kopce, a tak vás nahoru pořadatelé vyvezou lanovkou. Ve druhé etapě poběžíte na náhorní planině s různorodou průběžností mezi několika skalními formacemi. Rozhodně to ale nebude jen po rovině, protože se také dostanete do horských svahů, kde každý zbytečně ztracený výškový metr bude bolet. Během třetí etapy se dostanete až do 1200 metrů nad mořem, což v polských podmínkách bude rekord – výš se závod ještě neběžel. A ani v Česku se výš na orienťák moc nedostanete. Tam vás samozřejmě čeká velmi technický terén, kamenná pole, porostové detaily, bažiny. Pořadatelé tuto etapu označují za “královskou”, i když jde jen o middle a je zařazena do Světového rankingu (WRE).

“Na třetí etapu v sobotu 27.7. připravujeme vskutku královskou etapu v “alpském” a místy extrémním terénu až 1200 m nad mořem. Rozhodli jsme se proto tuto etapu zařadit i do Světového rankingu WRE.”

Čtyřdenní prázdninové klání v horách vyvrcholí v neděli 28.7. poslední etapou, která nabídne zase o něco rychlejší orienťák, ostatně bude také s handicapovým startem. V terénu jsou navíc různé pozůstatky lidské činnosti, kupky, jámy, menší lomy a prostor bude i na rozhodující volby postupů.

Rozličné, speciální a náročné terény, krásná lokalita, příjemná atmosféra. Navíc vše pohodlně na jednom místě. To jsou hlavní lákadla, na která vás pořadatelé zvou o posledním červencovém týdnu do Polska. Termín přihlášek za levnější startovné je do konce dubna. Platit je možné i v českých korunách.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.