Sprintovky u Bati

od | 13. 9. 2018 | Závody

Nevíte, co s prodlouženým zářijovým víkendem? SKOB Zlín připravuje tři štafetové závody – v pátek MČR a Veteraniádu sprintových štafet, o víkendu 5. a 6. kolo Českého poháru štafet a České ligy klubů. Přihlášky na všechny závody končí v neděli 16.9.


Pátek 28.9.2018 MČR a Veteraniáda sprintových štafet

MČR a Veteraniáda sprintových štafet se poběží na zlínském sídlišti Jižní Svahy od Kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů, kde na závodníky čekají víceúrovňové průchody, terasové zástavby, oplocené areály, parkové lesíky. Startuje se od 14 hodin ve vlnách dle kategorií. Právo startu má 32 štafet dospělých a 45 štafet dorostu . Stará mapa Jižních Svahů pokrývá pouze část závodního  prostoru. Částečně se tak poběží v místech, které nebylo na sprinty nikdy zmapováno!

Na obrázku může být: obloha, mrak, strom, boty, rostlina, venku a příroda

Centrum závodu a část sídliště osvětlená zapadajícím Slunkem (Foto: Petr Pernička)

 

Sobota 29.9.2018 Český pohár štafet Zlín, Kocanda

Páté kolo ČPŠ bude mít centrum také na Jižních Svazích, tentokrát ale na louce u ulice Podlesí V, odkud budou mít závodníci krásný výhled na celé baťovské město. V lese je bude čekat středně kopcovitý terén, čistý bukový les i pomalejší hustníkové a těžké náletové pasáže. Závod je zároveň Mistrovstvím Valašské oblasti štafet. Stará mapa závodního prostoru Zlínské paseky (2004).

Další fotky z terénu naleznete na webu závodu v sekci Před závodem. Na stejném místě také naleznete ukázky map (Foto: Lukáš Hovorka)

Neděle 30.9.2018 Český pohár štafet Fryšták, Vylanta

Nedělní závod Českého poháru štafet bude mít centrum severně od Zlína v obci Fryšták – Dolní ves. Terén bude velmi podobný sobotnímu závodu, ale díky zářezovým erozním rýhám přibude na členitosti a ubyde hustníkových pasáží. Les je o přes své převýšení poměrně rychlý a závodníci tak budou dělat chyby hlavně při nábězích do rýh, které můžou být i nepříjemně ze hřbetu přes hranu. Předchozí mapy prostoru jsou Zlínské paseky (2004) a Pod Soudnou (2012).

Fotky z terénu a ukázky mapy najdete stejně jako ty sobotní na webu závodu.

Přijeďte do Zlína utužit oddílového ducha, naposledy porovnat síly se soupeři před MČR štafet a klubů a okoštovat dobroty z pořadatelského bufetu.
První termín přihlášek: 16.9.2018

Informační rozcestník

Připravila Jitka Jeřábková

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.