Sprintové štafety na MS: Češi berou šesté místo.

od | 21. 8. 2016 | OB ve světě, Orientační běh

Mistrovství světa pokračovalo v neděli 21. srpna sprintovými štafetami. Tato mladá disciplína se objevila na šampionátu teprve potřetí. Na mistrovství světa v roce 2014 v Itálii obsadila česká reprezentace 7. místo, loni ve Skotsku pak 10. místo.
Závod začal až pozdě odpoledne v 16:50. Z českého týmu do prvního úseku nastoupila Jana Knapová a příliš se ji nevedlo. Do cíle doběhla devatenáctá se ztrátou přes minutu. Miloš Nykodým byl nasazen na 2. úsek. Původně měl tento post patřit Janu Petrželovi, ten se však týden před MS omluvil. Dým si nevedl špatně, nicméně několik vteřin ztrácel a do cíle přiběhl jako sedmnáctý. Třetí úsek v podání Vojty Krále by se dal nazvat velkou stahovací jízdou. Druhý nejlepší čas na úseku a postup českého týmu ze 17. na 9. pozici (a ubrání manka cca 30 s). Poslední úsek Denisa Kosová bojovala ve skupince o 5. místo. Do cíle doběhla jako 7., nicméně Rusové, původně pátí, byli diskvalifikováni. Česko tak vybojovalo druhou velkou bednu ve 2 dnech.
Závod vyhráli Dánové ve složení Cecilie Friberg Klysner, Tue Lassen, Soren Bobach a Maja Alm. Na dalších pozicích pak skončili Švýcaři a Švédové.

Ze závodů jsme dělali on-line reportáž, kterou si můžete přečíst zde:


Zdroj profilového obrázku: FB Miloše Nykodýma

1 komentář

  1. Avatar

    Díky za živý přenos!

Dnes je 9. 6. 2023
a svátek má Stanislava.