Sprintová štafeta na World Games šestá

od | 27. 7. 2017 | OB ve světě, Orientační běh

Pěkné šesté místo obsadila česká sprintová štafeta v závěrečném závodě na World Games v Polsku, když běžela v sestavě Denisa Kosová, Jan Petržela, Vojtěch Král a Tereza Janošíková. Vyhráli Dánové (2. Švýcarsko, 3. Rusko), když vše rozhodla Maja Alm na posledním úseku.

Závod probíhal ve Wroclawi, velká část tratě byla v místní ZOO. Tratě byly zajímavě farstované, řada štafet se také dělila na základě množství voleb postupů. Přesto to byl velmi rychlý závod, na mapě nenalezneme skoro žádnou vrstevnici. Bohužel závodům nepřálo počasí – vydatně pršelo.

Nejzajímavější část tratě se odehrávala v ZOO.

Po prvním úseku se nic moc nerozhodlo – favorité byli na čelních místech. Nejlepší čas na úseku měla Lina Strand (Švédsko), druzí byli Rusové, třetí místo patřilo Švýcarům a Finům. Bohužel česká štafeta neměla po 1. úseku nejlepší postavení, Denisa Kosová, která nebyla zcela fit a uvažovalo se, že vůbec nenastoupí, předávala jako jedenáctá se ztrátou 1:10.

Počasí nic moc, řekl by klasik. Foto: David Aleš.

Po druhém úseku se nic moc na čele nestalo, Švédsko (Martin Regborn) předává nejdříve, 2 sekundy za ním přibíhá Florian Howald (Švýcarsko), další 2 vteřiny zpět byl Dmitry Tsvetkov (Rusko). Za Česko běžel Jan Petržela, v úvodu si nevedl vůbec špatně, několik cenných vteřinek stáhl. V závěru pak ale trochu ztratil a v cíli se dělil o dvanácté místo s Maďarem Matem Baumholczerem.

https://www.facebook.com/IOFarena/videos/1572198742810516/

Třetí úsek patřil Vojtovi Královi, vytáhl českou štafetu na sedmou pozici a měl nejrychlejší čas na úseku. Za zády přitáhl balík štafet Rakouska, Ukrajiny a Polska. Před Českem byla mezera přes půl minuty. Výrazný náskok vybojoval štafetě Švýcarska Matthias Kyburz, když vedl hned od začátku trati a před sebe celou dobu nikoho nepustil. Druhé místo patřilo trochu překvapivě Velké Británii (běžel Ralph Street) s mankem 18 sekund na prozatímní vedoucí štafetu, třetí byli Rusové (+26 sekund).

Dánsko si dobíhá pro zlaté medaile. Foto: David Aleš.

Dánové měli po třetím úseku manko půl minuty, to však nebylo nic pro současnou nejlepší sprinterku na světě Maju Alm. Využila navíc zaváhání Sabine Hauswirth a v cíli byla o 26 sekund před Švýcarkou. Bronzová medaile putovala do Ruska, kde na čtvrtém úseku běžela Galina Vinogradova. Na posledním úseku za Česko běžela Tereza Janošíková a vedla si velice dobře. Odolala tlaku závodnicím startující kousek za ní, v závěrečném úseku navíc předběhla finskou závodnicí Mariku Teini a v cílové rovince si zkušeně namazala Polku Aleksandru Hornik. Češi tak po diskvalifikace Norů obsadili šesté místo.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.