Sprintové mix štafety v podání olympioniků

od | 31. 1. 2018 | LOB, Závody

Dnes se opět v biatlonovém areálu Šedivský lom sjely krajské výpravy LOBu, aby poměřily své síly v závodě smíšených štafet. Velmi rychlé zledovatělé tratě a 28 štafet na startu v každé kategorii slibovaly, že o napětí a tvrdé souboje nebude nouze. Jelo se ve dvoučlenných štafetách a na každého člena štafety čekala dvě závodní kola trvající 4 až 6 minut.

Jako první se na start postavila kategorie mladších závodníků (DCH14). Hned za mapovým startem čekal dívky prudký úzký sjezd, ve kterém hromadný pád v půlce startovního pole zajistit drobný náskok vedoucím závodnicím. Stylem start-cíl zvítězilo pražské duo Anna Čechmánková a Jiří Blaha, stříbro putovalo do Karlovarského kraje (Maruška Bartošová a Marek Štěrba) a třetí místo získala opět Praha (Hana Malečková a Dominik Průša).

Kategorie DCH14 na stupních vítězů (v redukovaném pořadí)

V pravé poledne vyrazila na trať kategorie DCH16, která měla o několik set metrů delší trať s diváckou kontrolou na biatlonovém “trestném” kolečku. To, co se povedlo Praze v mladší kategorii, zopakoval Liberecký kraj u starších. První místo v boji proti Plzeňskému kraji (Annie Novotná a Marek Hasman) těsně vybojovalo duo Tereza Chrástová – Vít Štefan, na třetím místě je doplnili krajští spoluběžci Markéta Štefanová a Lukáš Link.

1. úseky kategorie DCH16 těsně před startem

Dnešní závod sprintových štafet byl poslední v biatlonovém areálu v Letohradě, čtvrteční middle je totiž z důvodu nedostatku sněhu přesunut do blízkosti lyžařského areálu v Čenkovicích. Pořadatelé operativně zvládli připravit novou mapu, zajistit shromaždiště a postavit tratě. V 10:30 se tedy na startu objeví prvním závodníci. Můžete se těšit i na pozávodní GPS tracking nejlepších závodníků.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.