Sprint v lese? Vítejte na mistrovství Švýcarska!

od | 25. 10. 2016 | OB ve světě, Orientační běh

O uplynulém víkendu se konal významný orienťácký podnik, a to mistrovství Švýcarska ve sprintu. Ostatně na každý velký závod v této zemi, která momentálně vládne světové scéně, je upřena o něco větší pozornost než na ty ostatní. A že už je pomalu konec října a všude už své sprintové mistrovství měli? To očividně Švýcarům nevadí! A aby toho nebylo málo, běžel se tento sprint v lese.

Téměř kompletní švýcarská špička se sjela do malého městečka Le Lieu ležícího u francouzských hranic. Na závodníky nečekal příliš záludný terén –  polovina trati vedla dobře průběžným svažitým lesem, zbytek se běžel po loukách. Tudíž orientace v maximální běžecké rychlosti byla zaručena. Tratě mužů a žen měřily 3,2 resp. 2,2 km. Stupně vítězů mezi eliťáky obsadila s půlminutovými rozestupy reprezentační trojice M. Kyburz, F. Howald a M. Hubmann. Na start ženské kategorie se postavila i bývalá reprezentantka a 20násobná mistryně světa Simone Niggli, která na své soupeřky příliš neztratila a o stupně vítězů přišla velkou chybou 3 kontroly před cílem. Suverénně si pro první místo doběhla Judith Wyder stylem start-cíl, za níž se umístila Sabine Hauswirth a Sarina Jenzer.

Mapa žen (zdroj: facebook Judith Wyder)

Mapa žen (zdroj: facebook Judith Wyder)

Průběh sprintového závodu žen

Průběh sprintového závodu žen

V neděli, den po sprintu, se ve stejné lokalitě odehrál 10. závod švýcarského žebříčku. Mezi muži dominoval Matthias Kyburz, jenž zvítězil o 6 minut před Svenem Hellmüllerem. V ženách byla situace dramatičtější Judith Wyder sice o minutu vyhrála, ale rozdíl mezi druhou Sabine Hauswirth a nestárnoucí Simone Niggli byl pouhých 9 vteřin.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.