SP Švédsko middle: Jana Knapová 14., senzační Hanna Lundberg

od | 14. 8. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže, Závody

Deštivá a mlhavá krátká trať ve vrstevnicových terénech švédského Idre Fjäll přinesla napínavý závod. Prvního místa se dočkalo Švédsko zásluhou 19leté Hanny Lundberg. Z našich si tentokráte vedly lépe ženy, když se Jana Knapová a Adéla Indráková vešly do TOP20.

Na závodníky čekaly náročné tratě, kde při absenci orientačních bodů byla klíčová schopnost držení směru a odhadu vzdálenosti. I těsné minutí kontroly tak mohlo znamenat ztrátu několika minut a náročné vracení se zpět do závodu. Závod bez větší chyby zvládla jen hrstka závodníků.

Výkon start-cíl dostává nový rozměr aneb Vítězství pro Lundberg

Domácí závodnice Hanna Lundberg ukázala svůj um již na čtvrteční klasické trati, když brala 4. místo. Teprve 19letá běžkyně startovala na krátkou trať úplně jako první a na trati nezaváhala – běžela vyrovnaně, bez chyb a do cíle doběhla v čase 39:20. A žádná ze 105 dalších závodnic na trati nezaběhla rychlejší čas. Tove Alexandersson ztratila šanci na boj o zlato v otevřeném terénu na 11. kontrole- Čtvrteční vítězka Simona Aebersold naopak udělala chybu v závěrečné části závodu a skončila 2. Třetí místo putuje do Ruska zásluhou Natalie Gemperle. Jana Knapová chybovala na 6. a 8. kontrolu a doběhla ji Johanna Oberg, i tak to stačilo na 14. místo. Adéla Indráková si neodpustila chybu hned na první kontrolu, v cíli se ale mohla radovat z 16. místa.

Hana Lundberg – překvapivá vítězka závodu (foto: IOF)

Tři vteřiny rozhodly o zlatu mužů

O vítězství na mužské trati na dálku bojovali Švýcar Joey Hadorn a jeho týmový kolega Daniel Hubman. V závěrečné části trati byl Daniel Hubmann ve vedení, ale chybou na předsběrku vedení ztratil a v cíli se musel spokojit s 2. místem se ztrátou tří vteřin. Třicet šest vteřin ztratil dlouho vedoucí domácí Simon Hector. Z našich dnes zaběhli nejlépe 23. Miloš Nykodým a 26. Vojtěch Král, ani ti si ale nevyvarovaly řady zaváhání (viz obrázky). Skvělý výsledek si připisuje také 34. Vojtěch Sýkora.

Informace:

Web závodů

IOF live centre

Výsledky krátká trať

Zítra sérii Světového poháru zakončí závod štafet, start je naplánován od 12:35. Čeké štafety na scéně v nejsilnějším složení, sledujte živě!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 17. 8. 2022
a svátek má Petra.