SP Švédsko long: Pavel Kubát 14.

od | 14. 8. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Reportáže, Závody

Ve čtvrtek se rozběhlo letošní druhé kolo orienťáckého světového poháru – ve Švédském Idre Fjäll se běžela klasická trať. ‘Ryzí orienťák’, ‘dokonalé tratě’ nebo ‘divoká příroda’ – takových spojení byly plné sociální sítě závodníků. Z našich zaběhl nejlépe Pavel Kubát, který bral 14. místo.

Fosser opět na trůnu

Muže čekalo 17 km ve skandinávské divočině a bylo vidět, že kdo chtěl uspět, musel prokázat značnou houževnatost v náročném terénu. Jediným, kdo se dostal pod 100 minut byl Nor Kasper Harlem Fosser, který zvítězil o 1:39 před krajanem Magnem Daehlim. Třetí místo bral orienťácký matador ze Švýcarska Daniel Hubmann. Zklamaný byl celkově čtvrtý domácí Gustav Bergman, který nedávno prodělal covid: “Po 80 minutách mi ztuhla záda a poté se mé tělo ‘vyplo’. Rozmazané vidění, malé výpadky a poslední dva až tři kilometry jsem sotva běžel. Jsem pyšný, jak jsem zvládl prvních 80 minut, ale extrémně zklamaný z toho, že jsem nemohl předvést to nejlepší na tak skvělé trati. Nejlépe běžel z Čechů Pavel Kubát, který neztratil ani 10 minut a skončil 14. Výborně se představili také 23. Tomáš Křivda a 36. Jonáš Hubáček. Naopak našim tradičním oporám – Miloši Nykodýmovi a Vojtěchu Královi se závod nepovedl. Budeme jim držet palce v dalších závodech.

Trať mužů

Tove Alexandersson bez vítězství

Málokdo by to po neuvěřitelných výkonech čekal, ale Tove Alexandersson v domácím terénu nevystoupala na nejvyšší stupínek a musela se (i kvůli zdravotním problémům) spokojit se třetím místem. Vítězství brala Švýcarka Simona Aebersold před Norkou Adriane Benjaminsen. Z českých závodnic nejlépe zaběhla Denisa Kosová, která se ztrátou 15:34 byla 19. “Nádherná a technicky i fyzicky náročná klasika. Po týdnu na práškách jsem ráda, že jsem bojovala se ctí. Ale je potřeba si říct, že když mě doběhne někdo lepší a čeká mě už jen technická pasáž a seběh, tak není špatné viset než mít svoji hlavu. Proč taky? Bylo by to jen šesté místo,” komentovala Denisa Kosová doběhnutí Adriane Benjaminsem, které se na trati nezachytila a poukázala i na choulostivou otázku fair play a spolupráce závodníků na trati. Skvěle se při premiéře ve Světovém poháru představila také 26. Karolína Teplé, 28. místo si připsala Jana Knapová. Další Češky se mezi 30 nejlepších nevešly.

Informace:

Web závodů

IOF live centre

Výsledky klasická trať

Již nyní jsou na trati také čeští závodníci, kteří svádí souboje na middlu, sledujte živě! Od 15:00 bude spuštěn také TV přenos

Jana Knapová na trati (foto: IOF)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 9. 2023
a svátek má Jaromír.