SP Finsko: Sprint – šesté místo pro Krále
Dnes je 19.01.2020

Reportáže | Závody | 25.05.2017

Dnes byl na programu Světového poháru ve Finsku sprint. Dopoledne proběhla kvalifikace, ze které do večeního finále postoupili pouze tři čeští reprezentanti. Mezi ženami postoupila z posledního (40.) místa Adélka Indráková, která tak vyběhne do odpoledního finále jako první či druhá v 18 hodin. Nejrychlejší byla hned trojice závodnic se stejným časem – Maja Alm (DEN), Helena Jansson (SWE) a Sabine Hauswirth (SUI). Indráková ztratila na 40. místě +1:07. V mužích uvidíme odpoledne dva české běžce – Vojtěcha Krále, který postoupil z výborného 4. místa se ztrátou 12 vteřin a Jana Petrželu (25., +41 sec.). Nejrychlejší byl Švéd Martin Regborn, druhý Belgičan Yannick Michiels a třetí Švýcar Daniel Hubmann.

Od 17:00 bylo finále. Zajímavý závod, který přinesl řadu chyb, ale také velmi dobré umístění pro českého reprezentanta. V mužích byl nejlepší Yannick Michiels z Belgie, když vyhrál v čase 12:28 před Švýcarem Matthiasem Kyburzem (o 2 sekundy), 21 sekund zpět byl Švéd Emil Svensk. Dělené šesté místo obsadil Vojta Král, na vítězného Belgičana ztratil 31 sekund. Bohužel se nevyvaroval pár horších postupů, jinak by se ucházel ještě o lepší příčky. Jan Petržela byl pětatřicátý (+1:17).

V ženském závodě to bylo drama až do konce. Velkou část závodu vedla Tove Alexandersson, ale volí horší postup na K15 (ztrácí tím zhruba 12 sekund) a chybuje i na konci trati. Vítězkou se tak stává Dánka Maja Alm a poráží švédskou soupeřku o deset sekund. Třetí končí další Švédka – Lina Strand. Jediná česká zástupkyně v ženském závodě – Adéla Indráková – dokončuje závod na 34. pozici, když ztratila na vítězku minutu a půl.

Facebooktwitter


  1. lukas says:

    Ushkvarok bude disk. Vynechal 5. kontrolu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *