SP Finsko Long: 13. Král, 14. Šedivý

od | 28. 5. 2017 | OB ve světě, Reportáže

Dnes byl na programu poslední závod prvního kola Světového poháru v letošním roce v okolí Lintukiima. Na základě ztrát z klasifikace sprintu a middlu se startovalo handicapově. Finské terény tak dnes důkladně prověřili nejen fyzickou, ale i psychickou odolnost všech závodníků. Ukázalo se v průběhu trati, že i když byl handicapový start, motýlky na trati atp., tak tyto faktory nebyly nijak zásadní.

Motýlek zhruba v půlce trati.

První na trať vyběhly ženy, o půl hodiny později pak muži. Nejdříve v cíli byla nakonec Švédka Tove Alexandersson (ta startovala jako pátá se ztrátou 1,5 min) před krajankou Helenou Jansson (ztráta +0:27) a Dánkou Majou Alm, která byla o 31 sekund pomalejší než dnešní vítězka. Nejlepší Češkou byl na 37. místě Vendula Horčičková se ztrátou přes 20 min, do nejlepší čtyřicítky se vešla i pardubická Jana Knapová. Umístění dalších Češek: 42. Adéla Indráková, 51. Hrušková, 53. Janošíková, 55. Chromá, 64. Tužilová.

V mužích si vítězství odnesl Nor Magne Dæhli. Ten vybíhal jako patnáctý s relativně velkým odstupem na vítěze (Martin Regnorn) – hned na startu za ním zaostával o 3:10. Další Nor Lundanes, který měl dneska vybíhat ze čtvrtého místa, nenastoupil kvůli bolení v krku. Ve velmi těsném finiši doběhlo na druhém a třetím místě švédské duo William Lind a Emil Svensk. Vojta Král startoval jako pátý, nakonec skončil jako třináctý, hned za ním doběhl Jan Šedivý, který se vypracoval na tuto pozici z 35. místa. Polepšil si i Pavel Kubát (31. místo). Další česká umístění:  42. Jan Petržela,  54. Tomáš Kubelka, 58. Jonáš Hubáček, 59. Marek Minář.

Podstatné informace:

Závod jsme sledovali živě:

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.