SP Česko sprintovky: Vydřená druhá pozice

od | 3. 8. 2023 | Reportáže, Závody

Včerejší sprint jasně naznačil, že český výběr je na toto kolo Švětového poháru připraven znaměnitě. Což bylo určitě skvělým příslibem pro dnešní sprintové štafety. Na velmi svižných, ale mapově náročných tratích se české sprintové štafetě podařilo vydřít úžasné druhé místo! Jak závody probíhaly?

Stříbrné české umístění pro kvarteto Kosová, Glonek, Křivda, Janošíková

Rozbíhání sprintové štafety bylo úkolem pro Denisu Kosovou. Denči se bohužel už na úvodní dlouhé volbě vydala jižní variantou, což znamenalo nutnost dohánět ztrátu na nejlepší týmy. To se ale moc nedařilo a ztráta se spíš prohlubovala. Denča nakonec předávala a na 30. pozici se ztrátou přes 2 minuty na vedoucí Švédsko. byla ze svého výkonu trochu zklamaná: “Nedařilo se mi volit, každou volbou jsem se propadala víc a víc. Ani fyzicky mi to moc netáhlo.” Druhá v cíli předávala Švýcarka těsně za Švédkou s minutovým náskokem před třetím druhým Švédským týmem.

Mapa s tratí sprintových štafet

Na stíhačku se na druhý úkol vydal Kuba Glonek. Ten měl dneska skvělý den a předjížděl jednoho soupeře za druhým. V cíli nakonec předával na solidním 19. místě. Jeho reakce v cíli: “Byla to to sranda, ale bylo to hodně nepřehledné. Míchali jsme se tam se spoustou kluků, a tak nebylo úplně jasné, jak na tom jsem.” Na čele mezitím úřadovala švýcarsko – švédská dvojice Hadorn – Gustaffson, kteří stále drželi minutový náskok. Za nimi předávalo třetí Dánsko.

Kuba Glonek vyslal na trať Tomáše Křivdu. Ten pokračoval ve své famózní včerejší jízdě. Po kilometru na trati byl jednou devátý. A i nadále se prokousával dopředu. Kousek před cílem docvakl silnou skupinu bojující o čtvrté místo, ve které nakonec předával na šestém místě. Tomáš v cíli komentoval svůj závod: “Byl to pohlídaný výkon, nějak extra jsem nic nevymýšlel. Hlavně se mi povedlo vyladit dobře a tak se mi fyzicky to dobře hnát.” Vepředu mezitím předal jako první Švýcar Kyburz, který si vybudoval minutový náskok na Švéda. Za první švédskou štafetou se na předávace seřadila hned druhá a třetí švédská štafeta.

Doběh Terky Janošíkové v parádní kulise českých fanoušků!

Poslední úsek sprintové štafety obstarala tradičně Terka Janošíková známá zejména svými drtivými finiši. Nicméně Terka za to vzala už od začátku a brzy byla v kontaktu se čtvrtou Švédskou (B-Tým). Té ale postupně utekla a na diváckém úseku naopak dýchala na záda švédskému A-týmu. Švédka pak udělala v pytlíku drobnou chybku a holky už běžely spolu. Vyrovnaný souboj pokračoval až na předsběrku, ze které Švédka zvolila horší odběh, Terka už neponechala nic náhodě a doběhla pro druhé místo! Terka pak v cíli doplnila, jak směrovala k vítězství: “Vybíhala jsem za balíkem, šla jsem si to své a najednou už jsem tam viděla Švédku z B-štafety. Pak jsem dál běžela kontrolovaný závod a vyplatilo se to. V závěru jsem věděla, že je to A-tým Švédska. Zkusila jsem jít jinou volbu, která může být kratší, ale nakonec to bylo stejné. Na předsběrce jsem už věděla, kam mám dál jít, tak jsem aspoň nemusela finišovat, byť i na to jsem byla připravena.” Závod s přehledem vyhrála švýcarská sprintová štafeta ve složení Aebersold – Hadorn – Kyburz – Roos, druhá česká štafeta a bednu doplnila štafeta Švédska ve složení Hagstrom – Gustafsson – Bergman – Bjessmo. Na velkou bednu se pak dostaly týmy Norska, Španělska a Francie.

.

Vyhlášení vítězů sprintových štafet

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.