SP Česko Middle: Terka Janošíková v TOP6

od | 5. 8. 2023 | Reportáže, Uncategorized

První lesní disciplínou českého kola Světového poháru byla krátká trať. Do závodu vstoupilo 16 českých reprezentantů. Byly z toho 4 pěkné výsledky v TOP20, z toho pak vyčníval výsledek Terezy Janošíkové, která po doběhu všech závodníků brala velmi hezké 6. místo.

Mapa pánské trati závodu na krátké trati

Královna ze Švédska opanovala krátkou trať

Tove Alexandersson nestartovala do závodu poslední, a tak v cíli musela čekat, až doběhnou všechny její soupeřky, než se začne radovat. Byť už při pohledu na mezičasy z lesa mohla tušit, že žádná dáma startující za ní, ji nemůže ohrozit. Tove si nakonec do cíle dovezla náskok více než jedné minuty na druhou Švýcarku Simone Aebersold. Ve velmi těsném souboji o třetí místo byla v cíli lepší rychlá Švédka Sanna Fast. V cíli čtvrtou, reprezentační kolegyni, Saru Hagstrom porazila o pouhé dvě vteřiny. S dvouminutovou dírou pak na pátém místě doběhla Norka Marie Olaussen.

Pódium dámského závodu na krátké trati.

Velkou bednu pak doplnila česká reprezentantka Tereza Janošíková, kterou na trati doběhla třetí Švédka Fast. Sama Terka v cíli říkala: “Šesté místo je krásné zlepšení mého maxima ve svěťáku. Ke konci jsem určitě vytěžila ze spolupráce se Švédkou. Párkrát jsem si tam navzájem pomohly a do závěrečných metrů to dost pomohlo. Bohužel jsem před výměnou mapy chytla větev do oka, což mě trošku ovlivnilo při závodu. Místy jsem to měla hodně rozostřené a v těch skalních pasážích bylo fajn, že jsme se mohly jistit navzájem.” Nicméně Terčin handicap by neměl nijak ovlivnit její start a výkon na zítřejší klasice, jak sama říkala, její taktikou je “začít rychle a zrychlovat (smích)”. Zítra tak jistě můžeme očekávat další skvělý výsledek.

Velmi hezký výsledek dnes zaznamenaly i Denča Kosová (13. místo) a Vendula Horčičková (18. místo).

Rakouské překvapení jménem Bonek

Jestli jsme vítězku dámského závodu mohli tak nějak tušit, v mužích určitě můžeme do jisté míry mluvit o překvapení, ikdyž…

… ikdyž Jannis Bonek ukázal už před dvěma lety na MS v Česku, že je velmi silným hráčem. I tak ale všichni spíše čekali souboj dvou fenoménů – Kyburze a Fossera. Obě jména sice najdeme vysoko ve výsledkové listině, ale Rakušan jim vypálil rybník a to poměrně výrazně – o víc, než půl minuty!. Druhým místem potvrdil své lesní kvality Švéd Albin Ridefeld, za kterým se teprve umístila zmiňovaná fenomenální dvojice. Švýcar Kyburz bral třetí místo a jen 5 vteřin za ním skončil Nor Fosser. Na velkou bednu se ještě vměstnali pátý Francouz Basset a šestý Fin Ojanaho, čímž dovršili krásné “barevnosti” celého podia. Šest národností na prvních 6 místech – to svědčí o tom, jak vyrovnaná je pánská světová špička.

Jannis Bonek vítězem krátké trati

Co se týče českého týmu, tam byl nejlepším závodníkem Miloš Nykodým. Ten ztratil na vítězného Rakušana jen těsně přes 3 minuty a umístil se na 16. místě. Hezký závod rozběhli i další reprezentanti Jonáš Hubáček a Tomáš Křivda, nicméně ani jeden z nich nedoběhl do cíle se správným ražením. Jonáš si na trase bohužel zranil kotník a ještě u toho vzal dámskou kontrolu. Tomáš sice razil pouze pánské kontroly, ale na sedmou kontrolu udělal tak velkou chybu, že usoudil, že souboj o umístění v půlce startovního pole nemá smysl a raději se rozhodl pošetřit síly na zítřejší klasiku.

Kompletní výsledky českého týmu

Zítra čeká závodníky poslední závod tohoto kola Světového poháru, a sice klasická trať. První závodníci by měli vyběhnout kolem půl deváté.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.