SP 2023 a JWOC 2024 znají terény!

od | 10. 3. 2022 | OB v ČR, Orientační běh

Česká republika bude dál centrem světového orienťáku. Po úspěšném uspořádání SP 2018 a MS 2021 se blíží další skvělé akce. Již za rok se poběží Světový pohár a v roce 2024 Juniorské MS. Kde jsou embargované prostory a na co lákají hlavní pořadatelé?

Světový pohár 2023

  • Termín: 2.—6. srpna 2023
  • Centru závodů: Česká Lípa
  • Program: sprint, sprintové štafety, krátká trať, klasická trať
  • Lokality sprint: Česká Lípa, Železný Brod
  • Lokalita les: Ždírecký důl

Jan Picek (ředitel závodů): Není tajemstvím, že pro Světový pohár 2023 využíváme terény, které původně byly plánované pro pořádání třikrát zrušeného Euromeetingu 2020 nebo byly zmapovány jako rezervní pro Mistrovství světa v orientačním běhu 2021. Měl by to být velký návrat světové elity do Česka. Pevně věřím, že budou moci proběhnout i velké doprovodné závody pro širokou veřejnost i orienťáky ze všech koutů světa a poděkujeme tak všem partnerům, pořadatelům, fanouškům i závodníkům za přízeň. Bohužel pro rok 2021 všechny plánované akce nemohly proběhnout, teď je velká možnost nabídnout všem dotčeným full-servise a parádní atmosféru. Navíc uprostřed léta.

Na organizaci se podílí v podstatě stejný tým, který pořádal MS v OB 2021. Jsem za to ohromně rád.

Daniel Wolf (sportovní ředitel): Lesní část druhého kola Světového poháru 2023 by měla proběhnout v lesním komplexu v okolí Ždíreckého dolu na Kokořínsku, což je jedna z mála částí této oblasti, kde ještě nikdy mapa pro orientační běh nebyla. Celý prostor byl zmapován již v roce 2019 a byly tam připraveny tratě pro Euromeeting, který byl třikrát zrušen a vše bylo schováno do šuplíku. Jsem moc rád, že nyní můžeme ten šuplík zase otevřít a že se snad závodníci do tohoto lesa příští rok konečně podívají. I pro sprintové disciplíny chceme využít prostory, které byly zmapovány jako rezervní pro MS a nedočkaly se využití. A stejně jako v případě lesního prostoru se v žádném z měst nikdy vrcholový orienťák neběžel. Věřím, že i to přispěje k tomu, že naše závody SP opět nabídnou kvalitní terény a tratě hodné orienťáku světové úrovně.

Embarga

Juniorské MS 2024

  • Termín: pravděpodobně druhá polovina července 2024
  • Centru závodů: v Karlovarském kraji
  • Program: sprintové štafety, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety
  • Lokality sprint: Cheb, Loket
  • Lokalita les: Přebuz, Horní Blatná

Jiří Valeš (ředitel závodů): JWOC je směřován do orienťácky panenských terénů západního krušnohoří, kde nikdy žádná mapa nebyla a které zároveň nabízí charakteristické prvky tohoto regionu. Města na Ohři nabízí historická jádra se spletitou sítí uliček, průchodů, areály hradů a budou jak orientačně zajímavá, tak divácky atraktivní. Lesní prostory v okolí Přebuzi a Horní Blatné zase nabídnou pravou tvář divoké krušnohorské přírody, horský les, bažiny, skály, pozůstatky po těžbě. Plánovanou součástí JWOCu jsou jako obvykle i doprovodné závody, takže nejenom juniorští reprezentanti, ale i široká o-kumunita bude mít tu možnost si užít kličkování po kočičích hlavách či boj ve vrchovištích…

Embarga

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 27. 11. 2022
a svátek má Xenie.