Sloupek trenéra: Petr Lukavec

od | 12. 7. 2019 | MTBO, Sloupek reprezentanta

Pokračujeme s pátečními Sloupky trenérů. Dnes přispěl do rubriky Petr Lukavec, který již deset let trénuje dorostenecký a juniorský výběr MTBO. Hodnotí své působení a čtenáře také nastiňuje plány na další období. Příjemné čtení!

Na podzim budu mít desetileté výročí převzetí šéf-trenérského postu u Výběru dorostu a Juniorské reprezentace ČR v MTBO. Za těch deset sezón prošla týmem celkem slušná řádka reprezentantů a reprezentantek. Největší radost mám, kromě hromady zážitků a asi půl tuny medailí, které jsme za ty roky vybojovali, že spoustě z nich se podařil přechod do seniorského týmu, v kterém medaile úspěšně sklízejí dál. Řadu z nich pořád beru jako takové emeritní juniory, kteří se k nám na některé akce rádi připojí, což je určitě fajn i jako motivace pro ty mladší.
Protože už od začátku využívám jako platformu k fotodokumentaci všech reprezentačních akcí facebook, občas na mě vypadnou, jako „vzpomínka před x-lety“, docela zajímavé archívní kousky. Třeba to někdy začnu publikovat pro pobavení. Snad za to od někoho nedostanu po čuni.
Taky se tým, nejen co se týče závodníků a jejich přístupu, ale i trenérského zajištění, postupně docela dost vypracoval. Zatímco ze začátku jsem zvládal koučovat, hlavně z úsporných důvodů, víceméně sám (jako organizátor, trenér, servisman, řidič, svačinář, účetní i závodník, který byl navíc v prvních letech i schopen reprezentanty potrápit), postupně se zapojila celá řada dalších. A myslím, že tvoříme sehraný tým. Ono na současné úrovni by to už ani sólo dělat nešlo. Co se změnilo asi nejzásadněji, je obrovský nárůst konkurence na mezinárodních akcích.

Na banketu při MS, JMS a ME dorostu v roce 2016.

Letos za sebou už máme objemové silniční soustředění na Mallorce, MTB-O Camp v Dánsku v místě letošního MS/JMS, mapové soustředění ve Sloupu v Čechách, zátěžové testy, nominačky v Rakousku a teď čerstvě i MTBO 5days a navazující Youth & Junior MTBO Training Camp, jako závěrečnou fázi přípravy.  A MS/JMS v Dánsku se blíží. Na MTBO 5days jsme uzavřeli nominaci, přípravy vrcholí. Držte nám palce.
Druhým vrcholem letošní sezóny bude „skorodomácí“ MED a MEJ v Krušných horách. Třeba štafety a hromadný start se jedou na Božáku, hned za hranicí na německé straně. Takže se toho chystáme využít a protože mládežnické kategorie ČP po letech stagnace začali konečně nabírat na počtech, postavit poprvé v historii kompletní štafetový tým ve všech kategoriích (obou juniorských i obou dorosteneckých).
V tomhle směru bude naopak oříšek příští sezóna, kdy nominaci na MEJ a MED v Portugalsku je třeba uzavřít už začátkem dubna, tedy ještě před začátkem domácí sezóny. Navíc nikam dál než na jižní pobřeží Portugalska to v Evropě fakt už nejde, takže tam ta výprava bude asi muset být komornější. Ale zase nás za rok čeká domácí MS/JMS, tak tam se určitě předvedeme v plné síle a kráse.

Petr Meloun Lukavec

S českou repre na minulém JMS a MS v Rakousku. Foto: Jan Svoboda.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.