Sloupek reprezentanta: Vojtěch Ludvík
Dnes je 18.01.2020

Metodika | MTBO | Sloupek reprezentanta | 06.01.2017

První lednový sloupek si vzal na paškál Vojta Ludvík. Dlouhou dobu výborný o-běžec, který však během krátkého času přesedal na MTBO, kde dosáhl největších úspěchů. Určitě zmiňme stříbrnou medaili z loňského světového šampionátu v Portugalsku z middlu nebo zlato ze závodu štafet na stejném MS. V dnešním sloupku se Vojta všem představil, zhodnotil jeho dosavadní kariéru, nastínil plány na příští rok, ale došlo také k ozřejmění jeho přezdívky. Proč se mu říká Needy? Čtěte dál a dozvíte se!

Zdravím všechny čtenáře O-NEWS. Moc z Vás mě asi nebude znát, protože už delší dobu se nevěnuju OB, nýbrž MTBO. Jsem Needy, civilně Vojtěch Ludvík. Studuji již 4. rokem 3letý bakalářský program na Fakultě dopravní na ČVUT v Praze, letos bych to snad měl už dodělat. Definoval bych se jako nealkoholický biker – nechutná mi pivo ani zelená, na druhou stranu jsem se v poslední době strašně rozkafíčkoval. Jo a taky si v sezóně holím nohy.

Vojta Ludvík při ČP v MTBO. Foto: Mirek Kalina

Z historickýho hlediska jsem potomkem dvou orienťáků, takže snad ani nebyla možnost se minout sportem. I když jak se to vezme. Dostal jsem se do SCM, vyběhl si áčko a jezdil s Aljošou do zahraničí na závody. Pak jsem ale zkusil MTBO a během roku se mi podařilo celou naši rodinu přeorientovat na MTBO. Nespornou výhodou MTBO je, že se odehrává v menším počtu, lidé se znají a večer se kalí.
Během pár let jsem se dostal do repre a v roce 2011 jsem byl na svém prvním JWMTBOC v Itálii, kde se mi hned podařilo získat 2. místo na middlu. První mi vyfouknul můj klasickej národní soupeř – Kryštof Bogar. Přechod do dospělých nebyl slavnej. Sice jsem se hned dostal do repre, ale pořádnej výsledek přišel až 3. rok na WMTBOC 2016 v Portugalsku se mi podařilo ukořistit opět 2.místo. Opět na middlu, ale tentokrát mě neporazil Kryštůfek, ale legenda Anton Foliforov, který tehdy vyhrál každý individuální závod.
Příprava na sezónu 2017 začala, tak tady mohu nastínit nějaké své představy. Budu v nich počítat s tím, že se mi podaří na MS nominovat. Na jaře mám v plánu jet na asi 3 týdny do Andalusie, kde budu na silničce jezdit hodně objemy. Pak chci začít dávat co nejčastěji mapová soustředění, jet se podívat do Villniusu na MTBO camp (to je místo, kde se bude letos konat MS). Chci objet hodně MTBO závodů, abych si vylepšil svoji mapu, protože ta dle mého názoru bude v Litvě obzvláště důležitá. V létě MTBO 5denní v Plzni, týden nato v Rakousku, a pak už je ME ve Francii a MS v Litvě. Do toho všeho bych rád jezdil MTB maratony. Dbát o stravu a regeneraci jsem začal už loni, letos to však chci ještě trochu zlepšit, hlavně tu stravu. Od minulého roku si vedu online “deníček” na Facebooku, kam vkládám svoje tréninkové plány, záznamy ze zajímavých tréninků či mé sportovní úspěchy/neúspěchy. Je to docela fajn moct se zpětně podívat na to, co se v průběhu roku odehrálo.
Na závěr jsem si vybral odpověď na častou otázku: Proč Needy?
Když jsem byl malej, rád jsem hrál jednu hru – Need for Speed Porsche. No a když to chce člověk začít hrát, tak musí zadat přezdívku. Tak vznikla z názvu hry. Pak se to opakovalo při vytváření emailu. Vše to ale potvrdili až Aljoša s Petrem Mádlem, kteří mi tak regulérně začali říkat. A to jsem si přenesl i do MTBO scény.

Bike park Flims a Vojtěch Ludvík. Zdroj: archiv SPORTICUS & PARTNER ELIT teamu

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *