Sloupek reprezentanta: Vojtěch Král

od | 7. 1. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

První letošní Sloupek reprezentanta napsal dlouhodobě jeden z našich nejlepších reprezentantů, šumperský rodák Vojtěch Král. V jeho sloupku se trochu poeticky obrací za loňskou sezónou, kterou nepovažuje za příliš úspěšnou. Příjemné čtení!

Stíny v Ráji.
Opřel jsem se v křesílku a rozhlédl jsem se. Už se začínalo stmívat. Poslední paprsky světla pronikaly skrz potrhané mraky na obloze jako přízraky večera. Bočnice stanů jimi byly ozářeny do červených tónů, a na okamžik se mi zdálo, jako by na nich zaschla krev. Ta moje zůstala všechna v lese, nezbyla ani kapka života, která by zahnala blížící se stín. Pak jsem odešel..
Pískovce jsou sice Ráj, ale jen částečně, a to nejen geograficky, ale i teologicky.


Takhle jsem opouštěl arénu klasiky na MS a nezadržitelně se propadal do stavu úplného přesycení orienťákem. Představte si mravence chyceného v kapce vody, z níž se díky povrchovému napětí nemůže dostat. Já sám, ač mám o 4 nohy méně, jsem byl nějakou dobu stejně polapen, nemaje jasné budoucnosti. Příležitostí vylézt z oné kapky se dál v sezóně naskytlo spoustu, ale jen v několika málo případech se z jiskřičky naděje dal rozdmýchat dostatečný žár, který by odpařil dostatečné množství tekutiny a já mohl konečně zase volně dýchat. Abych byl konkrétní tak jedna jiskra byla Jukola, kde jsem si dal v noci 90‘ sólo, které bylo celou dobu velmi intenzivním zážitkem. Další byla Opavská míle, kde jsem si zaběhl osobák 4:03, což mi hodně pomohlo v nalezení sebe sama. V tomto bodě jsem se zase začal po dlouhé době sportování bavit. Bohužel to netrvalo dlouho a skoro celý zbytek sezóny jsem strávil jako lazar.


Sezóna 2021 nebyla úspěšná. Měla být ta největší, nejlepší a nejdůležitější v kariéře současných českých reprošů. Na další zápisy do historie už budu starý, jak tedy naložit s dalšími sezónami?


Že bych konečně přestal všem dokazovat, že umím běhat i longy a v první čistě sprintové sezóně se pokusil přetavit léta zkušeností v nějaký pěkný výsledek? Nebo již znaven z neustálého klopýtání a prodírání se lesem odejdu na částečný odpočinek směr atletický ovál? Začnu se věnovat více světským činnostem a přestanu být tréninkovým a sportovním fanatikem? Přestanu hrát fotbal?


Myslím, že odpovědí na všechny výše položené dotazy je ano.

Vojtěch Král

Vojtěch Král na doběhu klasiky na MS 2021 (Foto: Jiří Čech)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.