Sloupek reprezentanta: Vít Horčička

od | 14. 6. 2019 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Víkendové zpravodajství jsme zaměřili zejména na ME v MTBO a SP ve Finsku. V Dánsku ale probíhaly také nominační závody na Mistrovství světa juniorů, které tu proběhnou na počátku července. Vítězem obou lesních závodů se stal Vít Horčička. Právě tento závodník Tesly Brno napsal dnešní Sloupek reprezentanta.
Nejsem sice zrovna literát a mám, jak můžou moji zkoušející u maturity potvrdit, trochu větší problémy s časem, ale snad se mi podaří vás na druhý pokus potěšit. Od mého posledního sloupku se pár věcí změnilo. Předně asi škola a oddíl. Zdárně jsem odmaturoval, takže v příštím roce posílím už tak široké řady orienťáků na VUT. S tím jsem tak trochu počítal už v zimě, když jsem přemýšlel o své klubové budoucnosti.

Vítek v Dánsku při nominačních závodech. Foto: FB Czech junior orienteering team.

 

Nicméně ke svému přestupu jsem se už vyjadřoval, tak se nebudu opakovat. Na příští rok v Brně, plném změn přátel a nových možností,  se už moc těším. Zpátky ale k letošním novinkám. Už jen pocity na začátku sezony pro mě byly něco trochu nového. Poprvé jsem do sezony vstupoval s pocitem, že už jsem alespoň trochu zkušený reprezentant, od kterého se očekává stabilní výkonnost a ne s tím, že jsem černý kůň, který může jen překvapit. Na druhou stranu, když jsem na zimních soustředěních viděl tu spoustu motivovaných mladších kluků, tak jsem věděl, že to nebude vůbec jednoduché. Na jaře, po ne úplně ideální zimě jsem dost pochyboval jestli i letos budu reprezentovat na JWOCu. Přeci jen problémů bylo přes zimu dost a ostatní vypadali dobře. Nakonec to ale byly nejspíš ty zkušenosti, které mi zajistily letošní nominaci a ukázaly, že mám co předvést i v lese. Snad to potvrdím i na JWOCu. Máme po loňsku na co navazovat. Jsme lepší tým!
Vít Horčička

Loňská velmi úspěšná výprava na JMS. Jak to dopadne letos? Zdroj: FB Czech junior orienteering team.

Nominace na JMS (6. – 12. července, Dánsko)
  • Juniorky: Kateřina Grycová, Barbora Chaloupská, Tereza Janošíková, Anna Kopecká, Eliška Sieglová a Nikola Thýnová
  • Junioři: Jonáš Fencl, Jan Gajda, Ondřej Hlaváč, Vít Horčička, Tomáš Křivda a Jan Rusin

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.