Sloupek reprezentanta: Veronika Grycová

od | 22. 2. 2019 | MTBO, Sloupek reprezentanta

Jaro se blíží a my se budeme snažit nabídnout i Sloupky reprezentanta z prostředí MTBO. Veronika Grycová, loni ještě juniorka, vybojovala na šampionátech dvě zlaté medaile ve štafetách a přidala několik umístění v TOP 10. Jak se dostala k MTBO a na co se těší v letošním roce? Nejen o tom je dnešní Sloupek reprezentanta. 

Před časem jsem byla požádána o Sloupek reprezentanta, tak tady je…

Moje cesta k MTBO byla celkem jednoduchá. Taťka byl totiž jedním z těch, kteří s tímto sportem vůbec začínali. Svoji MTBO „kariéru“ jsem zahájila v 10 letech na pětidenních v Plzni, kde jsem za svůj výkon obdržela černý putovní trikot KLÁDAŘE. Naštěstí mě to neodradilo a na závody jsem jezdila ráda dál. Nebylo to tehdy mé první setkání s mapou, na orienťák mě naši tahali od malička.
Dlouho ale zůstávaly biky jen jako občasné zpestření, až do 15 jsem hlavně tancovala street dance, až pak jsem se začala věnovat výhradně orienťáku. Ale spíš pěšímu, na biky jsem se dostala málo. Ježdění po A-čkách zabralo dost času a taky mamka se vždycky bála, abych se na kole nezmrzačila. Až posledním rokem v dorostu jsem se jednoznačně rozhodla pro MTBO. Kombinace běžeckých tréninků a kola se mi moc nedařila.

První JMS pro Veroniku Grycovou bylo to v Litvě. Foto: Donatas Lazauskas.

Další rok jsem se poprvé podívala na JMS MTBO do Litvy a získala tady svou první medaili z velké akce. Minulý rok mě čekala maturita. Nejdříve jsem se obávala, že bude brzdou, ale nakonec tomu bylo přesně naopak a času na trénink bylo dost. S červnovou formou a výsledky na MEJ v Maďarsku jsem byla spokojená (zlato ze štafet a 7. místo na longu), ale těžší se ukázalo ji udržet i na JMS v Rakousku, které bylo až v půlce srpna. Nicméně jsem chtěla alespoň jednou proniknout na velkou bednu, a tak jsem sázela znovu na long. Vím, že jsem na to měla, ale spousta chyb mě odsunula až na 8. místo. Naopak maximálně spokojená jsem s výkonem, který jsme s holkami předvedly ve štafetách a s tou zlatou medailí, která mi leží na poličce!

Letošní rok je plný změn – přechod do dospělých a současně medicína. Nevím, jak to všechno půjde dohromady, ale jedním si jistá jsem. A to tím, že se zase občas podívám i na pěší orienťáky! Už mi to zkrátka chybí.

Veronika Grycová

Úspěšné štafety na ME v Maďarsku. Foto: Jan Svoboda.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.