Sloupek reprezentanta: Tomáš Milán

od | 11. 1. 2019 | LOB, Sloupek reprezentanta

Zajímavý příběh, zápletka a rozuzlení. To rozhodně nechybí dnešnímu Sloupku reprezentanta, který napsal brněnský Tomáš Milán. Tento juniorský reprezentant v LOB startoval loni na MED, kde dvakrát se umístil v TOP20. Letos je benjamínkem v kategorii juniorů a do nové sezóny jde jistě pln odhodlání a motivace. Pěkné čtení!

Je poledne, sobota 12. ledna 2019 a do úvodního závodu Českého poháru a zároveň M ČR ve sprintu v LOB zbývá pár minut. Přesně 30 minut.
Na Vysočině jsou ideální sněhové podmínky pro konání závodu v lyžařském orientačním běhu. Po lesích a loukách v okolí arény leží až půl metru sněhu. Shromaždiště je plné známých tváří. Takhle sportovně naladěné jsem většinu z nich viděl naposledy o mistrovském štafetovém víkendu v polovině října.
Rtuť teploměru se zespodu blíží k nule. Kolem nás samý prašan a teplota sněhu -2 stupně. Zataženo, ale naštěstí už nesněží. Tratě v okolí SKI Hotelu jsou perfektně upraveny rolbami a na louce směrem k Medinu vyježděny skútrem. Ze silnice jsme viděli spoustu kontrol a ještě více vyježděných stop. Určitě to bude těžký závod. Těžký, ale rychlý.
Naštěstí jsem skvěle připraven. Vždyť celé vánoční prázdniny jsem strávil na těchto tratích. Znám je zpaměti. A lyže jsme s Kubou dělali celý večer. Nevěřím, že někdo ze soupeřů bude mít lépe připravené.

“Má dobrou techniku na lyžích,” říká o Tomášovi reprezentační trenér Roman Horyna. Foto: IOF.

Čas letí. Musím jít testovat. Popadám všech svých pět závodních párů a valím na velblouda. Tuto část přípravy miluju. Snažím se cítit sníh a hledám, který pár bude ten den nejrychlejší. Nakonec vyhráli moje nejoblíbenější. Sice nebyly úplně nejrychlejší, ale já jim věřím.
Tak a teď ještě rychle rozjezdit a trochu se zahřát. Beru hůlky a jedu kolem cíle. Lyže neskutečně letí po upravené aréně. Cítím formu. Kamarádi soupeři již míří na start. Já startuji později. A tak přichází čas na zklidnění a chvíli koncentrace. Zkontroluji buzolu, čip i mapník, vše je OK. Těším se na Maziho mapy. Jeho styl kreslení mám rád. A to, že stavitelem tratí je Šimon slibuje úžasný orienťák.
Tak jo, je čas. Start je hned za tunely, 300 metrů od cíle. Jsem tam hned. Nervozita kolem startu by se dala krájet. Jde přece o tituly a nominace…. Naštěstí jdu za chvíli do koridoru. A pak to už jde ráz naráz…

Česká pohárová sezóna v LOBu začíná Tomášovi i dalším čtyřem stovkám závodníků právě tento víkend. Foto: archiv autora.

CLEAR
………….
CHECK
…………
MAPA DO MAPNÍKU

Pííííp ………… pííííp ………. Pííííp ………. pííííp …………………………..PÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍP

Sakra, to je budík. Musím valit do školy, téměř jsem zaspal……………………..

SEZÓNA 2019 ZAČÍNÁ ZÍTRA MČR V LOB VE SPRINTU VE VYSOČINA ARÉNĚ.

Přeji všem úspěšný rok…

Tomáš Milán

Vše to byl pouhý sen… Foto: archiv autora.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 5. 2024
a svátek má Vladimír.