Sloupek reprezentanta: Tomáš Křivda

od | 23. 6. 2017 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Tomáš Křivda, věkem ještě dorostenec, který se ale v těchto dnech připravuje na svůj první start na juniorském šampionátu, využil pozvání do dnešního Sloupku reprezentanta. Rozebírá hlavně přípravu, kterou absolvoval s českým juniorským týmem v minulém týdnu. Nechte si chutnat!

Mám před nominačkama a já si v hloubi mysli dávám jasný cíl, letos se do Finska na JWOC chci podívat…..

Obstál jsem, patřím do šestice nominovaných, kteří se budou na začátku července v okolí finského Tampere prát o co nejlepší výsledky v silné konkurenci skandinávských, švýcarských a dalších borců z celého světa. Každopádně tento sloupek bych rád věnoval krátkému shrnutí závěrečné přípravy, které jsme se všichni zúčastnili předešlý týden pár kilometrů od  Tampere, místa konání JWOCu.

Na soustředění ve Finsku před světovým juniorským šampionátem. Foto: Barbora Vyhnálková.

Po cestě z letiště si v obchodě nabereme snad už všemi oblíbené Riisipiirakka, dva nugáty a Karla Fazera k tomu. Na večer nebo možná už v noci, fakt těžko říct, jsme dorazili na místo. Celý pobyt se tu trochu perem s tím, že tmu vyhlížíme zbytečně, jen možná že bychom si počkali do zimy. Stavení, které má být prý dalších 8 dní naším zázemím, vypadá přinejmenším pozoruhodně. Mraky místností, mraky dveří, ale sprchu tu nenajdete. Mimo jiné ale nechybí polní kuchyně, přibližně 20 praček či zmrzlinářský vůz. Zajímavostí byly dvoupatrové suché záchody, kde ony věci padaly z druhého patra do přízemí. Ale sauna i kamna na ohřátí vody jsou, takže nikdo nic nenamítá a jdeme spát. Ráno, jako každé další, si dáváme BBA (before breakfast activity). Klus směrem pískovna, kde si vždy trochu zasurfujeme na dunách a valíme zpět na snídani. Když už jsem u toho jídla, tak tam se asi moc vytknout nedalo, o tom žádná. První polovinu se nám o žaludky obstojně starala Máca, po jejím odjezdu zbytek realizačního týmu.

S Danielem Vandasem. Se soupeřem, ale zároveň kamarádem. Foto: Barbora Vyhnálková.

Program přípravy ale samozřejmě obsahoval hlavně mapové tréninky a co si budem, terény přeci jen jsou trochu odlišné od těch českých. Tak trvá trochu času než se do toho pořádně dostaneme. A myslím, že asi každý nebo já to tak aspoň cítil, si našel moment, kdy si připadal jak dítě z HDR, které poprvé vypustíte samotné na trať. Večer ještě vždy krátké posezení ohledně konkrétních tratí na mistrovství nebo rozborů tréninků a další den znovu.  Každopádně jsme si to všichni pořádně užili se vším všudy. Především pak, že jsme všichni nasbírali cenné zkušenosti, které se nám snad podaří zúročit. Tímto tedy ještě jednou děkuji Košíkovi a jeho crew za to, jak se o nás hezky starali.

PS: Nezapomeňte si zapsat datum (10.-15.7), kdy nám máte fandit, ať máme na banketu co slavit.

Tomáš Křivda běhá v Česku za choceňský oddíl. Foto: archiv autora.

Tomáš Křivda

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.