Sloupek reprezentanta: Šimon Navrátil
Dnes je 18.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 27.10.2017

Minulý týden bylo zveřejněno složení dospělé reprezentace OB. Mezi nimi se objevilo i několik nováčků. Letos ještě junior, příští rok už závodník dospělé kategorie. A jako bonbónek k tomu,  závodník zařazený nově do týmu U23. To je Šimon Navrátil, běžec SK Praga, který dnes napsal tradiční páteční Sloupek reprezentanta. Popisuje, jak kvůli nové výzvě musel přehodnotit některé nastavené věci nebo proč je dobré žít v Praze… 

Projet Béďoviny, dočíst poslední článek na O-news, zkouknout na Bestíkovi mapy z posledních oblasťáků. (Měl bych už fakt dělat něco do školy.) Tak jo, jen ještě projedu Stravu a zkontroluju Facebook a hele, mám ještě psát ten sloupek (Obligátní začátek sloupku reprezentanta, protože stejně jako většina ostatních nevím, jak začít…).

Už nejsem nejmladší a JRD už mě nechce (asi tam fakt 1 Navrátil stačí), ale zato mě vzali do U23, což jsem po téhle “povedené” sezóně fakt nečekal – zvrtnul jsem si kotník, moc neběhal a na JWOCu jsem nebyl, natož abych tam něco zaběhnul. (Ale konec mrčby.) Dobře, chvíli jsem to rozmýšlel, protože jsem byl připravený běhat už jen pro radost – i ve škole jsem si nazapisoval o něco více předmětů než loni a takovou možnost jsem fakt nečekal. Ale běhání mám fakt rád a orienťák ještě víc – jen to musí být orienťák a ne atletika, kterou z toho pomocí SI Air, sprintovek a disciplín vycucanejch z prstu dělaj. (Už zase mrčim.) Takže jsem si zrušil 2 předměty, nakoupil tejpky a napsal Betovi, jestli by mi neporadil s tréninkem.

Na MČR na klasické trati 2015. Foto: Petr Kadeřávek.

Nečekám, že ze mě bude nějaká hvězda, ale jdu do toho a krom pravidelného navštěvování embarga na svěťáky, kde mám školu, zařadím přes zimu i nějaké ty tréninky. Moje škola má ale i další výhody. Například je v Praze a tak, nejen že mám na rozdíl od Brňáků metro, kterým můžu spocenej a smradlavej jezdit z tréninku, ale taky mám Krčák, v kterém můžu v zimě polykat kilometry na což se už teď těším. No, popravdě mrznout někde ve tmě v lese, když plíce pálí a nohy tuhnou, nepatří úplně k obecně vyhledávaným kratochvílím, ale i v Praze se zřejmě najdou tací, kteří si myslí opak, a ti se pak schází například v úterý na pragovácké standardce (klidně přijďte taky). Jen se teď od soboty bojím, že až se zabalím do dvou hadů a půjdu ven do večerní plískanice točit, že si mě jeden z více jak 500 000 voličů SPD splete s muslimem a umlátí mě vepřovou kýtou.

Šimon Navrátil

3. místo pro Šimona na letošním MČR na krátké trati. Foto: Jiří Čech.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *