Sloupek reprezentanta: Ondřej Vystavěl

od | 6. 1. 2023 | LOB, Sloupek reprezentanta

V pondělí 9. ledna startují Světové poháry v LOB, které jsou součástí Rakousko-švýcarského závodního týdne Ski O-Tour. Česká reprezentace nemůže chybět a s ní ani Ondřej Vystavěl, který vám dnes představí nejen to, jaké je to být na druhé straně akademických břehů.

Je středa večer, sedím ještě v práci, když v tom pípá messenger s žádostí Matějíčka o tradiční sloupek reprezentanta. Tuhle čest nemůžu odmítnout.

Je to můj druhý sloupek, první jsem psal v březnu 2019 po univerziádě v ruském Krasnojarsku. Ty jo, to vážně budou už čtyři roky? Spoustu věcí se od té doby změnilo. Už jen v té předchozí větě je cítit změna, jako orienťák se na univerziádu nepodívám a do Ruska samozřejmě taky ne…

Tou nejzásadnější změnou je určitě to, že jsem v červnu odstátnicoval na Fakultě stavební VUT. Proto taky sedím v práci, i když by mě normálně čekalo zkouškové období. No ono vlastně čeká. Krom nástupu do rodinné geodetické firmy jsem se rozhodl na akademické půdě zůstat s vidinou, že si za čtyři roky přidám ještě jeden titul, tentokrát za jméno.

Na Akademické MS 2022 v ČR (foto: Tomáš Bubela)

I to je jeden z důvodů, proč jsem na ten sloupek kývl. Psaní článků je teď asi tou nejpodstatnější, a hlavně nejnáročnější částí studia. Bohužel O-News.cz nenajdeme v citačních databázích Web of Science (WOS) nebo Scopus, takže z toho žádné VUT body a kredity, které ovlivňují výši stipendia, nebudou.

Zapsáním se na doktorské studium jsem přešel na druhý břeh akademické obce. Jo je extrémně divné, když jdete po chodbě a vaši vrstevníci vám vykají a říkají dobrý den. Poněkud úsměvné je, když naučeni z gymplu, dodají ještě pane profesore. Poněkud méně úsměvné je pak opravování úkolů, když tutéž připomínku píšete studentovi už potřetí. Přechod na druhý břeh byl poměrně rychlý.

Co se ale pár let nezměnilo, je fakt, že jsem reprezentant. Na ČT sport (mimochodem se skvělým komentářem Pavla jména komolícího Čapka) teď můžeme sledovat Tour de Ski. No, pro milovníky zasněžené krajiny to není moc pěkný pohled. Střední Evropu sužuje uprostřed zimy teplá fronta.

Tour de Ski v neděli končí, ale v pondělí startuje další lyžařský etapový závod, který je také součástí světového poháru. Správní LOB-fanatici ví, že se jedná o Ski-O Tour, jejíž první části (abychom se stihli vrátit na volbu prezidenta republiky a nejdůležitější závody sezóny – tedy MČR long a štafety ve Studenci) se náš Czech Ski-O team zúčastní.

Můj reprezentační kolega na tomto fóru před sezónou polemizoval na téma KDE A NA ČEM? Bohužel to KDE je pořád větší problém. Rakouská část Ski-O Tour musela být přesunuta z Ramsau (z 1100 m n. m.) na Tauplitzalm (do 1600 m n. m.). Příští víkend má odstartovat česká LOB sezóna v Roudnici (700 m n. m.), pokračovat pak další víkend v rakouském Abtenau (800 m n. m.).

Tak nám držte palce a přejte nám, ať se ochladí a pořádně kydne!

Ondřej Vystavěl

Přechod na druhý břeh akademické obce? Poměrně rychlý (foto: Tomáš Bubela)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 6. 12. 2023
a svátek má Mikuláš.