Sloupek reprezentanta: Ondřej Brosch

od | 22. 12. 2023 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Vítěz MČR ve sprintu, nejrychlejší na svém úseku ve sprintových štafetách, medailista z MČR na middlu. Dnešní článek se ale nese v duchu zpytování svědomí, zvlášť když se jednalo o klubový vrchol roku – o tom juniorský reprezentant Ondřej Brosch.

Ahoj, jsem Ondra. Kluk z Blanska, který v pěti letech začal dělat orienťák. V posledních sezónách se docela dařilo, až mi to vyneslo nominaci do juniorské reprezentace pro příští rok. O mých výsledcích se můžete dozvědět třeba z ORISu. A o tom, že život sportovce není jenom o úspěchu, zjistíte v následující reportáži:

Tři, dva, jedna – odstartováno. Hromadný start. Do prvního úseku vybíhá 45 závodníků ze všech koutů republiky. Trať odsýpá velmi rychle. Běžec prvního úseku po precizním výkonu předává na 1. místě. Skvělý start!

Do lesa vbíhá mladá závodnice. Je to pro ni jeden z prvních startů na vrcholné akci. Na trati si však vede velmi dobře a jen s nepatrnou ztrátou předává dalšímu úseku na 7. místě.

Ve štafetách v dresu 1. brněnské, v jednotlivcích Ondřej Brosch reprezentuje Radioklub Blansko (foto: Jiří Čech)

Závodník na nejdelším třetím úseku je nekompromisní. Svým soupeřům nedává šanci. Probojovává se na první pozici a náskok roste s každou kontrolou. V cíli je už poměrně slušný. Považte dvě a půl minuty.

Další mladá dorostenka si na čtvrtém úseku vede jako ostřílená bojovnice. Mapu zvládá perfektně i v konkurenci starších a štafetu předává s kontaktem na čelo.

Pátý úsek. Závodník naplno vyráží. Soupeře vidí před sebou. Chce je doběhnout už na mapáč. Odebírá mapu v plné rychlosti. Jednička, dvojka, trojka. Na diváckém už je sám. Cíl razí na čele se zajímavým náskokem. Ještě rutinní vyčítaní. Kódy se na štafetách přece kontrolují. Ale co to? Chyba při vyčtení?! Jak to? ….Že by špatná mapa? ….A to už vydavatelna map potvrzuje, že mapa pátého úseku štafety 303 stále visí na stojanech. Diskvalifikace. A to pro celé družstvo.

Nic netušící závodnice na šestém úseku maká, co jí síly stačí. Náskok ještě navyšuje. A předává poslednímu s polštářem už tři minuty. Za cílovou čárou se dozvídá, co se stalo.

Finišman už běží zatížen vědomím diskvalifikace. Po očku na stojanech zkontroluje visící mapu. Fakt tam ještě pořád je. Na nic nedbá a běží stále naplno. Cílovým úsekem probíhá jako první. Ovace ovšem chybí…

Smutek, zklamání. Sorry týme, kamarádi. To jsem fakt nechtěl.

PS: Chybami se člověk učí a já vím, že tato se mi už nikdy nestane.

Ondřej Brosch – Broschmann

303, letos se rozhodně našly i šťastnější čísla (foto: Jiří Čech)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.