Sloupek reprezentanta: Miloš Nykodým
Dnes je 21.01.2020

OB ve světě | Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 11.11.2016

Ani tentokrát Vás neochudíme o naší tradiční páteční rubriku “Sloupek reprezentanta“! Dnes nám přispěl Miloš Nykodým. Tento týden totiž otřásla světem orientačního běhu zpráva o velkém posilování švédského klubu z Uppsaly OK Linné a právě Miloš je jednou z velkých posil tohoto klubu. Proč se Miloš rozhodl opustit norský Kristiansands OK a přestoupit do tohoto švédského velkoklubu? Právě to nám objasní v jeho sloupku.

dym-na-100

Miloš Nykodým při ČP v Hraběticích (Foto: Petr Kadeřávek)

 

Docela dost lidí se mě ptá: „Proč jsi přestoupil do OK Linné?“ Důvodů mám mnoho, ale hlavní byl ten tréninkový. Plánuji totiž opět po čtyřech letech vyrazit na delší pobyt na sever. Jelikož jsem v Kristiansandu nějaký ten pátek strávil a tamní terény už „dobře“ znám, zachtělo se mi změny prostředí. A pobyt na jiném místě bez podpory místního klubu je z finančního hlediska téměř neuskutečnitelný. Dalším důvodem byl nepochopitelný rozpad naší vítězné štafety z Jukoly 2015. Za těch 6 let, co jsem za KOK (Kristiansands OK – pozn. red.) běhal, skoro každý rok někdo odešel nebo přestal běhat. Ono je to asi úplně normální, ale pokud vám naráz odejdou dvě hvězdy (pozn. Daniel Hubmann & Babtiste Rollier), velmi těžko se nahrazují. Když se to najednou spojí i s odchodem trenéra a dalších běžců, nezbývala mi v podstatě jiná možnost.

Pak ale nastala otázka, kam?! Když se skandinávské kluby dozvěděly, že bych chtěl někam na delší dobu zase odjet, strhla se taková malá emailová bitva. Nabídek přišlo dohromady hodně, ale já měl celkem brzy jasno, že se budu rozhodovat hlavně mezi dvěma kluby. I proto, že jsem nechtěl běhat za klub, ve kterém už jsou nějací Češi a také jsem chtěl, aby byl v klubu silný tým, který má šanci bojovat o přední pozice na Tiomile a Jukole. Z toho mi vyplynuli dva žhaví kandidáti, OK Linné – Uppsala (SWE) a Paimion Rasti – Turku (FIN). Pak přišly na řadu tvrdší kritéria. Kdo mi nabídne lepší podmínky? Přece jenom už ten sport nemůžeme dělat jen pro radost za vlastní. Co možná nejkratší a nejpříjemnější (levnější) cestování mezi Prahou a vybraným klubem a v neposlední řadě kamarádi, kteří za dané kluby už běhají. Když jsem si tak třídil myšlenky, vyhrála u mě poslední podmínka. Rozhodl jsem se tedy na úkor lepších finančních podmínek, které finské kluby nabízejí, pro OK Linné, kde mám několik vrstevníků, kteří na sobě nepřestávají pracovat, jakými jsou například Albin Ridefelt, Rasmus Andersson, Oskar Sjöberg a další, se kterými si mám vždy co říct a navíc je s nimi vždy sranda. Když jsem se navíc dozvěděl, že spolu se mnou přestoupí i Lucas Basset a Vincent Coupat, nemusel jsem již o ničem přemýšlet a ihned jsem to podepsal.

Věřím, že mi nové angažmá přinese další motivaci do tvrdé zimní práce, a taky trénink ve vyrovnané skupině běžců. Navíc v Uppsale žije i Thierry, který se na některé tréninky přidává. První setkání je naplánováno na přelom listopadu a prosince, takže na O-Gala dorazím rovnou z letiště. Už se nemůžu dočkat sezóny 2017!

Miloš Nykodým

OK Linné informuje o přestupech na svém webu. (Zdroj: http://www.oklinne.nu)

OK Linné informuje o přestupech na svém webu. (Zdroj: www.oklinne.nu)

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *