Sloupek reprezentanta: Michaela Dittrichová

od | 29. 4. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Michaela Dittrichová je členkou juniorské reprezentace a v letošní sezóně jistě bude opět chtít uspět na juniorském MS. Loni na něm spolu se svými spoluběžkyněmi vybojovala bronz z jejích oblíbených štafet. A ve štafetách se jí daří i letos – s Luhačovicemi má na kontě 1. a 2. místo z ČPŠ – a těší se také na nadcházející Tiomilu.

Jako obvykle netuším o čem psát a donutit se k tomu je snad ještě horší. Hlavně když jsem spíš antitalent na jakékoliv psaní a dělám do toho další věci. Třeba  když musím dodělávat věci do školy. Bohužel u toho nefunguje taktika, když jsem jako malá běhala po lese, že půjdu třeba tudy, kde se mi to líbí a na co přece koukat na tu buzolu že. No a pak jsem skončila úplně někde jinde a nemohla najít kontrolu. S geometrií, nad kterou teď skoro celé dny sedím, je to trošku jinak. Tu čáru si prostě nemůžu udělat, kam se mi zachce a kde se mi to zrovna hodí, aby to hezky vycházelo. Jako mně osobně by to nevadilo, ale…

Momentka ze štafetového víkendu v NMNM (foto: Jiří Čech)

Od září si zvykám na studentský život v Brně na bytě s dalšími orienťáky a hlavně jsem taky musela opustit své dva parťáky na běhání. Má to, ale i své výhody. Babiččin pes už se mnou nemusí snášet dlouhé výběhy a nějaké tempa v lese. A taky aspoň skoro každý trénink nezačne nebo neskončí nějakou hádku se ségrou. To bychom totiž nebyly my dvě, kdybychom se shodly na nějaké trase, kam půjdeme nebo kdy vůbec vyběhneme. Většinou to ale dobře dopadlo a u běhání jsme se nepozabíjely. Takže jestli někdo z vás má zájem jezdit do Kroměříže a chodit běhat s Luckou, myslím, že bude jen ráda, ale pozor na její otravné připomínky a dotazy 😁. A hlavně je aspoň na mě a mé šnečí tempo dost rychlá. Ale i tak jsem se obě shodly že dráha není úplně náš kamarád a z trojky na dráze máme spíš trauma. Za to v lese je to o dost lepší. Hlavně když jde o mé oblíbené štafety, které tak často nebývají. Třeba na minulý víkend jsem se už dlouho těšila, až si zaběhnu s ostatními první úsek. Sice jsem měla před startem trochu obavy, jaké to bude a jestli mi už všichni neutečou cestou na mapáč. Nakonec to hrozné nebylo a i díky zbytku štafety jsme dopadly dobře. Díky! Už teď se zase těším na další závody a i na to jak se příští týden poprvé podívám na Tiomilu.

Michaela Dittrichová

Štafetová specialistka? O čtvrtém dubnovém víkendu Michaela Dittrichová s luhačovickou štafetou vybojovala 1. a 2. místo (foto: Jiří Čech)

Úvodní foto: Martin Křivda

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 9. 2022
a svátek má Václav.