Sloupek reprezentanta: Martina Tichovská
Dnes je 20.01.2020

MTBO | Sloupek reprezentanta | 07.09.2018

Po prázdninách je znovu čas na “tradiční” Sloupky reprezentantů. Celé léto nám představovali nejlepší čeští orienťáci své oblíbené trasy. Přes léto ale nezaháleli ani MTBO jezdi. Na přelomu června a července proběhlo Mistrovství Evropy,  v srpnu pak Mistrovství světa v Rakousku. Právě na MS vzpomíná ve svém sloupku nejúspěšnější závodnice Martina Tichovská.

Povedené MS?

Na letošní mistrovství světa jsem se moc těšila. Celé jaro jsem na MTBO závodech jezdila stabilně bez větších chyb, mistrovství Evropy mi relativně vyšlo, fyzickou formu jsem snad poladila, takže jsem do Rakouska odjížděla s velmi vysokými ambicemi a očekáváním. Navíc mi terény v okolí Zwettlu sedí, jak jsem si mohla vyzkoušet už loni při prvním kole světového poháru. Nic nebránilo tomu, abych naskočila do šampionátu s chladnou hlavou a zdravým sebevědomím. Ovšem psychika je zrádná věc. Čím jsem starší a očekávání ode mne jsou větší, tím je to s ní horší. A tak mě to letos tak trochu semlelo. Kdo sledoval GPS přenosy ze závodů, ten ví, o čem mluvím a že bylo na co koukat!

První zlatá medaile z ženských štafet na MS v MTBO v historii šampionátů pro český tým, Martina Tichovská finišovala. Zdroj: Foto Burmann.

 

I přes z mého pohledu nepříliš povedené mapové výkony se mi podařilo ve všech závodech vybojovat medaili (tři stříbra a dvě zlata) – o tom se mi nikdy nesnilo. Navíc jsme se jako české ženy poprvé v historii staly mistryněmi světa ve štafetě. Holt kyslík potřebný pro přemýšlení byl přednostně využit v rámci pohonu. Vím, že mé výkony nebyly vůbec ideální a bez mírně slabší konkurence v letošní ženské elitě a famózně připravených nohou bych s mými mapovými výkony neměla šanci bojovat o medaile. Ale o tom je orienťák a já mám tak další motivaci do příštích sezón.  Výsledky českých reprezentantů byly celkově nad očekávání. Tolik medailí se nám snad ještě z MS přivézt nepodařilo. Je to úžasný pocit a zadostiučinění k celoroční tréninkové dřině.

Martina Tichovská s redaktorkou Radiožurnálu po skončení MS. Foto: Jan Picek.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *