Sloupek reprezentanta: Martin Gajda

od | 16. 6. 2023 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Martin Gajda patřil do uplynulého víkendu mezi sledované závodníky juniorské repre. Teď už je ale reprezentantem! Nominoval se na Juniorské MS v Rumunsku a právě o tom píše v dnešním sloupku reprezentanta.

Tak a je to tady. Nominační víkend na JMS. Letos nás čekal pouze trojboj: trojka, sprint a klasika. Middle jsme si totiž odbyli už o týden dříve v Jeseníkách a mně se zde povedlo ukořistit první 3 body a jet tak na nominační víkend s lehkým náskokem nad většinou konkurentů. To bylo ale moje poslední eso v rukávu. Nejsem úplně dělaný na letecké terény a podle starých map bylo jasné, že jak sprint v Uherském Brodě tak klasika poblíž Zlína budou prověřovat spíše fyzické schopnosti než ty mapové. A o tom, že bych vykouzlil nějaké body navíc na dráze mapovou technikou, jsem si iluze nedělal. Nicméně na jaře jsem se cítil zatím dobře, a tak jsem to nevzdával předem, doléčil rýmičku a vyrazil na jižní Moravu.

Trojka: Po páteční cestě nás čekal dráhový test v Uherském Brodě, na který jsem se jako vždycky moc netěšil. Patřím zpravidla mezi ty nejpomalejší a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Trojkou jsem se docela protrápil a náskok z krátké trati byl téměř pryč. Nevadí, jsme zatím jenom v půlce.

Na sprintu v Uherském Brodě (foto: Stanislav Vilém)

Sprint: V sobotu jsme zůstávali v Brodě na městky sprint. Ráno jsem byl trochu nervózní, věděl jsem, že pokud nebudu bodovat, tak už to bude s nominací obtížné. Trať se mi ale povedlo absolvovat bez větších chyb a v kombinaci s životním doběhem ze sběrky do cíle, kde jsem se posunul z 9. na 6. místo, to stačilo na ukázkově vyklikané 2 body. Tímto bych chtěl poděkovat týmovému hráči Jiřímu D. Dondovi, který si v koridoru nevycheckoval, musel tedy razit kontaktně a v cíli jsem ho o 1 s porazil.

Klasika: Neděle se pak nesla v duchu klasiky. 10,5km a 550m převýšení v kombinaci s vedrem a únavou z předchozích dnů docela štíplo, ale podařilo se mi opět tratí proplout bez větších záseků a po doběhu posledního startujícího (skvostně běžícího Radka Rim.) jsem skončil sedmý a získal ještě 1 bod.

Moje výkony nakonec těsně stačily na nominaci a díky tomu mě čeká začátkem července JWOC v Rumunsku. Snad se mi podaří ještě trochu vyladit a mimo spousty nevšedních zážitků si přivezu i nějaký pěkný výsledek. Uvidíme, v každém případě se mám na co těšit.

Martin Gajda

A je nominováno! Martin Gajda na nominační klasice (foto: Evžen Pekárek)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 5. 2024
a svátek má Ivo.