Sloupek reprezentanta: Lucie Semíková

od | 16. 12. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Sezóna 2022 jí moc nevyšla, ale motivace jí rozhodně nechybí. Lucie Semíková je po přechodu z juniorek čerstvou posilou dospělé reprezentace a dnes vám přináší její sloupek reprezentnata.

Ahoj! Dnešního Sloupku reprezentanta jsem se ujala já, tak doufám, že se vám bude můj sloupek líbit a přeju příjemné počtení!

Na začátku bych se chtěla krátce poohlédnout za letošní sezónou. Byla opravdu dlouhá, celkově z ní mám trochu hořkosladké pocity… Na českých závodech se mi nedařilo úplně nejlíp. Ani na MČR, ani na áčkách. Na podzim jsem se těšila na MČR na klasice, které se rozhodně nepovedlo tak, jak bych si přála… Z JWOCu jsem si přivezla mnoho cenných zkušeností a nakonec 5. místo ze štafet, které je krásné, ale celkově moje výkony letní i podzimní části JWOCu úplně pozitivně taky nehodnotím. Ale nechci znít jen negativně, JEC (hlavně klasika) je pro mě takovou náplastí na tuhle sezonu.

Po JWOCu, kdy ostatní už začali pomalu trénovat, jsem si konečně užívala tréninkového volna. Volno jsem si vyplnila praxemi, na které jsem přes sezónu kvůli závodům a soustředěním neměla čas. V podstatě až do úvodního soustředění s dospělou reprezentací jsem trávila čas u koní, hlavní náplní praxe bylo kydání hnoje. Holt jiné vysoké školy mají posilovny, studenti ČZU kydají hnůj :).

Na JWOCu 2022… (foto: Martin Křivda)

Pak tedy přišlo první soustředění s dospělou reprezentací – úvodní soustředění spojené s O-gala. Na úvodko jsem byla zvědavá – noví lidé v kolektivu, asi trochu jiný systém fungování týmu než v juniorech…  Ale většinu lidí v reprezentačním týmu jsem už znala ze závodů a z různých orienťáckých akcí, takže seznámení proběhlo dobře. Samozřejmě nechybělo vítání nováčků, které jsem si fakt užila.

Tento týden už pomalu začínám trénovat, postupně se zase dostávám zpátky do tréninkového režimu. Ve všem budu muset asi trochu přidat, protože dospělé tratě jsou přece jen delší než ty juniorské. Přes zimu je potřeba nabrat objem, postupně přidávat něco svižnějšího a pak správně vyladit na začátek sezony.

No a co cíle na další rok? Čeká mě první rok v dospělých, tratě budou delší a konkurence trochu jiná než v juniorech. Když to dobře půjde, ráda bych zkusila v příští sezoně nominační závody na mezinárodní akce. Konkrétnější cíle zatím nemám. Uvidím, jak se mezi dospělými chytnu. Nechci se až moc upnout na nějaký konkrétní závod…  Je pro mě sice důležité dát si nějaké cíle do sezony, ale nechci být pak zklamaná z toho, že právě ten jeden vysněný závod sezóny nevyšel. Orienťák dělám hlavně proto, protože mě baví a chci to tak mít i do budoucna.

Lucie Semíková

Stejně jako u sloupku Emy Černé (vlevo) nemůže ani u Lucie Semíkové (uprostřed) chybět štafetová fotka z JMS 2022, kde naše béčko juniorek dlouho sahalo po medaili (foto: Martin Křivda)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 6. 12. 2023
a svátek má Mikuláš.