Sloupek reprezentanta – Kryštof Průša

od | 18. 2. 2022 | LOB, Sloupek reprezentanta

Příští týden se do Česka opět vrací světový orienťák, a to ve formě Akademického MS v LOB v Krušných horách. Pro nás je to skvělá příležitost si představit nového reproše, který nás tam bude zastupovat. Přivítejte proto na svých obrazovkách Kryštofa Průšu!

Kryštof Pruša a jeho malorážka. (Foto: FB Kryštofa Průši)

Docela mě překvapilo, že tento sloupek jsem dostal já. Vždyť vždy to tady píší ostřílení reproši nebo alespoň sportovci, kteří už na mezinárodní akci byli. A já? Já se k LOBu pořádně dostal až minulou sezónu a v letním OB jsem celkem marnej. Tak co tady dělám?

Běh na lyžích Kryštof ovládá.

Odmala jsem dělal letní OB, ale v 15ti, jak to tak bývá, jsem nechtěl trávit každý víkend s rodiči sportem, který ani nebývá v televizi. Tak jsem začal s biatlonem. Na běžkách jsem uměl, stačilo trochu potrénovat techniku a nabrat sílu, s malorážkou to trvalo déle, ale taky jsem se začal trefovat. Jenže pak celou minulou sezónu byl covid, kvůli kterýmu jsem nemohl na žádný závody v biatlonu. Jel jsem MČR hlaďařů, kde jsem dostal bídu od Pechouška a pak se v kalendáři objevily LOBy. Forma byla, tak jsem si je šel zajet a celkem se dařilo. Ze čtyř závodů jsem byl myslím dvakrát bramborovej, třetí a první (v H20).

I s puškou na zádech to Kryštofovi jde.

Po této sezóně se ke mně doneslo, že LOBy budou na zimní univerziádě, kterou přesunuli na prosinec. A univerziáda je fakt super akce! Dostal bych oblečení, reprezentoval Česko a mohl žádat o sportovní stípko, který není vůbec malý. Načasování mi vyšlo na výbornou, protože jsem v říjnu začínal studovat a měl jsem tak šanci zabojovat o nominaci. Musel jsem ale potrénovat na nominačky, většina repre jsou studenti a fakt jim to jezdí.

Na LOBech má Kryštof raketové starty.

Fyzičku jsem trénoval jako minulý sezóny na biatlonu, máme tam fajn skupinu teď. Zapracovat jsem musel hlavně na mapě. Na jaře jsem oběhl pár závodů, zajel si biky, celkem vydařená příprava. Letní příprava už byla slabší, pracoval jsem 3 měsíce v půjčovně windsurfů v Řecku. Že tam nic nenatrénuju mi bylo jasný, chtěl jsem si užít léto a windsurfing je fajn sport. Jen jsem nepočítal s tím, že si zlomím ruku. Naštěstí v Řecku rentgen měli a dokonce po týdnu přemlouvání řeckýho doktora mi dal i sádru a za měsíc byla ruka zase fit. V září jsem se vrátil a měl zhruba měsíc a půl do nominaček. Naskočil jsem do tréninku a fyzička šla rychle nahoru. Ono i na tom windsurfu je to docela makačka a posilko, stačilo se rozjezdit na kolcích.

Kryštof je očividně zcela ve svém živlu jak na vodě, tak na sněhu.

Nominačky byly součástí repre testů, ale počítaly se jen výjezdy kopců na kolcích a LOB 400. To mě zachránilo, na patnáctce mi kluci utekli o parník a ve výbězích kopců mě porazil i Kládin, běh mi opravdu nejde. To tady ale nevadilo a tak jsem se nominoval! Díky tomu jsem mohl s repre do Livigna poladit formu a nasbírat co nejvíc tipů a zkušeností (díky kluci!). Všechno vypadalo super, dokud týden před naplánovaným odjezdem do Švýcarska univerziádu nezrušili. No co, život jde dál, aspoň mi nechali oblečení. A někdy po vánocích přišel mail, že nominace na akademický mistrovství světa, který se jede tento týden, vychází z nominace na univerziádu! Světovou akci si teda užiju i tak a navíc jezdit LOB mě teď opravdu baví, kde jinde si člověk užije “singletracky” na běžkách. Jo, a na závodech, který jsem letos nediskl, už šlapu klukům z repre na paty.

Kryštof (čtvrtý zleva) na repre soustředění v Livignu.

Mějte se všichni fajn, zůstaňte negativní a držte nám palce!

Kryštof Průša

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 12. 2023
a svátek má Blanka.