Sloupek reprezentanta: Kateřina Nováková

od | 22. 6. 2018 | MTBO, Sloupek reprezentanta

V dnešní pravidelné páteční rubrice zabrousíme znovu do sekce MTBO. Představíme závodnici z SK OK 24 Praha, která loni vybojovalo zlato na Mistrovství Evropy ve Francii v závodě štafet. Má medaile i z juniorských šampionátů. Dnešní Sloupek reprezentanta sepsala Kateřina Nováková.

Za týden začíná první kolo Světového poháru Mistrovstvím Evropy v Maďarsku. Na mezinárodní závody se vždy těším. Ráda cestuji, ráda projíždím nové terény, ráda se vidím s ostatními závodníky, ráda závodím. Ale přiznám se, tentokrát jsem nervózní. Většina bajkerů se zítra vrhne do pátého závodního víkendu českých pohárů, pro mě bude první. Premiérka pár dní před ME, to asi hovoří za vše. Ale došlo k tomu způsobem nadmíru příjemným.
Zimní příprava byla poněkud netradiční. V listopadu jsem najížděla, co se dalo, Vánoce strávila běžkováním v Rakousku, ale vysokoškolské zkoušky mi zabily většinu prosince, přestože zkouškové začíná v lednu. Hned po Silvestru jsem totiž odletěla do Hong Kongu na studijní pobyt. Orienťáku a kolu země dosti vzdálená, přesto krásná. Tropy jsou znát v každém kroku. Vlhkost je cítit z každé nitky oblečení, při sebemenším pohybu potíte rybník.

V Hong Kongu studijně. Foto: archiv autorky.

Kolo jsem s sebou neměla, tak jsem chodila běhat. Cyklistova příprava lehce netradiční. Ovšem i ten běh byl disciplínou unikátní. Většina stezek se vyznačovala nekonečnými schody, čímž se můj běh měnil na plaz. Hong Kong, světe, div se, má orienťácký klub. A nezúčastnit se běhacího závodu by byl hřích. Neohroženě se přihlašuji a povinně vybavena píšťalkou vbíhám do asijské džungle plné hadů a opic. Jsem jedna z velkého mála, co běží. Zvláštní pocit. Zdá se, že tyto akce jsou spíše brány jako rodinné výlety. Proč ne. Prvních pár kontrol se prodírám houštím, ještě se jedná i o trochu mapařinky. Zbytek závodu představuje těžký cross s křižovatkou každý tak kilometr a kontrolou deset metrů vedle pěšiny. Zadarmo to nebylo, hada jsem naštěstí nepotkala, znovu už tu ale běžet nemusím.

Orienťák v Hong Kongu. Neprostupná džungle, kam se podíváš. Foto: archiv autora.

O zážitky a zkušenosti bohatší jsem se před měsícem vrátila natěšená zpět do Čech. Absolvovala rodinnou dovolenou a odfrčela na silniční soustředění do Francie našvihat pár kilometrů, ať ten točivý pohyb mi není tak cizí. S necelými 600 km v nohách se tak chystám poprvé na mapu a následné ME. Ambice jsou tentokrát vskutku nevelké. Nevypadnout z orange groupy, jezdit čistě mapově a pak šlapat, co to dá. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Možná překvapím nejen samu sebe. Čistá hlava po pauze někdy dělá divy.

Kateřina Nováková

 

 

Loňské ME ve Francii. První místo ve štafetách a Katky první medaile v elitě. Foto: Bikemat.cz

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.