Sloupek reprezentanta: Kateřina Černá

od | 2. 2. 2018 | LOB, Sloupek reprezentanta

V pondělí ovládla závod ve sprintu na ZODM v Pardubickém kraji, ve čtvrtečním závodě pak přidala bronzovou medaili. Hned po závodech ale směřovaly její myšlenky k MED v bulharském Velingradu, kde bude reprezentovat Českou republiku v lyžařském orientačním běhu. Kateřina Černá svůj Sloupek reprezentanta napsala v průběhu ZODM a popisuje, jak se dostala k LOBu nebo jak si musela zabalit věci na dvě významné akce v průběhu jednoho týdne.

Moje první loby jsem jela právě na ZODM 2014 v Novém Městě na Moravě, jela jsem s děvčaty, která byla starší než já, a byla jsem tehdy jedna z nejmladších v kategorii. Dle očekávání jsem zajela “kanál”, ale hned jsem věděla, že se mi LOB bude líbit. Další zimní sezóny jsem na lyžích byla víc a víc, až se z LOBu pro mě společně s pěším orientačním během stal můj nejoblíbenější sport, o kterém jsem věděla, že se mu chci věnovat naplno. A se svoji orienťáckou kamarádkou Regi Tokárovou jsme si řekly, že do toho půjdeme společně!

Společně s Reginou Tokárovou na soustředění v Černé hoře. Foto: archiv autorky.

Momentálně jsem na své druhé dětské zimní olympiádě a reprezentuji Karlovarský kraj. Zatím mám za sebou pouze dva dny, ale stály za to. Včera se jel sprint a přestože podmínky byly opravdu hrozné, tak se pořadatelům podařilo udělat zajímavý závod. Zatím všechny tři olympiády, které jsem absolvovala, tak jsem zkazila, jak nejvíc to šlo. A proto jsem byla ze včerejšího prvního místa tak nadšená (sloupek je psaný v úterý – pozn. red.). Konečně to vyšlo! Zítra se konají sprintové štafety opět v Letohradu, pojedu je s mým oblíbeným parťákem Radimem Tokárem, ambice máme vysoké, tak snad se poštěstí (bylo z toho 11. místo – pozn. red.).
A ve čtvrtek nás čeká poslední závod na ZODM a tím bude middle, kde bych taky chtěla vybojovat medaili (nakonec skončila třetí – pozn. red.). Ale hlavní bude abych se na zbytcích sněhu, které tady máme nezranila. Olympiáda je pro mě a pár dalších lobáků poslední přípravou na vrchol sezóny. Tím je MED v Bulharsku.

Kateřina Černá (vpravo) razí cílovou kontrolu při čtvrtečním závodě na ZODM 2018 v Pardubickém kraji. Foto: Jan Picek.

Ve čtvrtek večer pak odjíždím do Brna. Tam přespím a ráno vyrazíme směr Sofie. Čeká nás 1400 kilometrů dlouhá cesta autem. (Nějakým zázrakem se mi podařilo zabalit všechny věci do dvou tašek. Vždy si ze mě všichni dělají srandu, že toho vozím až příliš moc, ale jsem toho názoru, že více je lepší než méně.) Celý MED se bude konat v pohoří Rila poblíž Velingradu. Toto mistrovství Evropy je moje první a jsem za nominaci na něj moc ráda. Zatím se mi tak daří vynahradit si minulou nepovedenou sezónu, kdy jsem měla opakované virózy a nemohla pořádně a souvisle trénovat. Myslím, že jak v pěším OB, tak na LOBech, je skvělá parta, tak doufám, že si to pořádně užijeme. Asi nejvíce se těším na banket.
Doufám, že se mi podaří zajet co nejlepší výsledek, a jelikož u mě hraje velkou roli nervozita, tak se pokusím být co nejvíc v klidu. V Bulharsku jsem ještě nikdy nebyla, takže jsem ráda, že mám díky sportu možnost cestovat a poznávat nové lidi a místa. V neděli nás čeká moje nejoblíbenější disciplína, a tou je sprint. Na ten se moc těším, stejně tak jako na to, co si na nás bulharští pořadatelé připraví za finty v čárkách atd. Samozřejmě, že nervozita hraje roli už teď, ale bez ní by to u mě snad ani nešlo. Odpoledne budu mít dostatek času se z toho vzpamatovat a v pondělí hurá na long. V úterý budeme mít den volna, ve středu se pojede middle, a na závěr nás čekají čtvrteční štafety.
A v pátek po dvou týdnech konečně domů, kde moc dlouho nepobudu. Odjíždím pak na čtyři dny do Rakouska a následně na zimní akademii. To už na pěší orienťák – a pak už mě čekají poslední LOBy v sezóně ve Vítkovicích, které pořádá Studenec.
Následuje příprava na jaro a léto, tak se už těším, co přinese sezóna 2018 v pěším OB!

Kateřina Černá

Vítězství v pondělním závodě ZODM. Foto: Matěj Burda.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.