Sloupek reprezentanta: Josef Nagy

od | 17. 2. 2023 | LOB, Sloupek reprezentanta

Sloupek nepořádajícího pořadatele? Sloupek reprezentanta? Obojí v jednom! Josef Nagy to umí s lyžemi, mapovacím tabletem, jen počasí má objednáno až na příští rok.

Po řadě odkladů (pardon Matějíčku) a přehazování na jiné závoďáky (díky KLádine) jsem konečně našel špetku času při večerním bafnutí (smích smích) a něco sepsal. Pro začátek – sloupky typu: „trénoval jsem / byl jsem nemocný, nominoval se a jel tam a tam / nenominoval se a nejel nikam, dařilo se mi a byl jsem tolikátý / nedařilo se mi a byl jsem v kanále“ nesnáším, nečtu a psát nebudu. Výsledky jsou na Eventoru, pocity na Instagramu a na Stravě. Sezónu bych stručně shrnul jako: trénování, zkoušky, trénování, mapování, studování, trénování, kreslení stop a stavění tratí na MČR, Livigno, zkoušky, Ylläs, zkoušky, chřipka, zkoušky, svěťáky na Tauplitz, zkoušky, ME v Madoně, stavění tratí, MS U23 v Beitostølenu, zrušení MČR a off-season. Uf, to bychom měli a teď to (asi) zábavnější.

Východ slunka nad Beitostølenem (foto: Josef Nagy)
V této sápačce a největším kopci na trati jsem měl třetí nejrychlejší mezičas, flex co? (foto: Terje W. Pettersen)

Původně jsem chtěl napsat „sloupek pořadatele“, nicméně jsme v Česku, a tudíž bude vhodnější spíš „sloupek nepořádajícího pořadatele“. Na jaře jsme se s Radečkem (můj pan trenér a celkem satanskej vetoš) rozhodli, že uspořádáme LOBy. Za místo závodů jsme zvolili naši ves, páč proč ty závody pořádat někde daleko, když je mohu mít za domem, že. S mapováním jsem to klasicky trochu přepálil, protože proč mapovat 7 km2, kde reálně budou závody, když můžu zmapovat 17 km2. Další věc byla, co vůbec budeme pořádat. Sprint a middle jsou celkem v klidu – je to krátký, rychlý, moc neunaví, takže zvládnete i afterparty (měl už být off-season, takže ideální a ospravedlnitelné) a nepotřebujete zas tak velký prostor. Klasiku jsme fakt pořádat nechtěli – chce to moc stop, je to dlouhý, a především se ve světě jezdí jen jednou ročně na ME. A protože si myslím, že české LOBy by v kategoriích HD17, 20 a 21 měly být pořádány především jako trénink na mezinárodní akce, rozhodli jsme se uspořádat stíhačku. Je na 50-60 min, což se přežít dá, a hlavně tvoří dobrou třetinu světového poháru. Vetoši ať si tu klasiku v těch kopcích hezky dají, stejně furt brečí, jak je dneska všechno krátké. Všechno to celkem vycházelo (zde bych si dovolil poděkovat rodině za obrovské nasazení při dosavadní přípravě závodů), odletěl jsem na ME, nasněžilo, přeletěl na MS U23 a tradá – obleva. Takže po pondělním návratu z Norska jsem vyšlápl na kopec a zjistil, že sněhu je sice dost, ale předpověď předpovídá hezké jarní počasí. Inu, vše jsme zrušili: tratě, pokyny, ceny, mapy, cedule… všechno narvali do šuplíku a tradá – již teď se můžete těšit na MČR ve sprintu a stíhačce 2024 v Sudetském pohraničí. Víc mě toho při dnešku nenapadlo, takže trénujte a nebrečte, neboť: „buď máš výmluvy, nebo výsledky“.

Josef Nagy

Vyhlášení MS U23 na middlu (foto: Petr Horvát)
Vyhlášení ME sprintových štafet (foto: Vojtěch Bartoš)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.