Sloupek reprezentanta: Jonáš Hubáček

od | 21. 10. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Dnešní Sloupek reprezentanta je z pera luhačovického závodníka Jonáše Hubáčka. Tento závodník zažil na Mistrovství republiky štafet a družstev výjimečnou situaci, a to dvojnásobný souboj o stříbrnou medaili s Milošem Nykodýmem. Právě o těchto soubojích píše tento reprezentant ve svém sloupku. Příjemné čtení!

Já jsem to říkal.

Jak probíhaly víkendové boje mě a Miloše Nykodýma na posledních úsecích.

V sobotu jsem vybíhal na 3. místě zhruba 90 vteřin za Dýmečkem. Po náročném týdnu na přípravném kempu na MS ve Švajcu, kdy jsem já oběhal úplně všechno a Milouš, protože dostal rýmečku, skoro nic, jsem si nedělal iluze, že ho můžu doběhnout nebo dokonce předběhnout. Ale na K3 už jsem ho překvapivě měl. Celou dobu jsem s ním držel tempo, ale ke konci závodu před pytlíkem jsem už cítil, že mi dochází síly. Mé srdce bylo už i tak zalité radostí z potenciální bronzové medaile. Miloš to v pytlíku začal ještě víc kudlit a v posledním stoupání už jsem se vůbec nečapal a Žabiny tak braly stříbrnou medaili.

Přišla neděle a já se probudil odpočatý a s pocitem stříbrné medaile na krku. Na shromaždišti už jsem to troubil všude možně, protože jsem tomu věřil. Začátek družstev byl zase dramatický, ale na posledním úseku to potom opět vypadalo jak přes kopírák se sobotou. S tím, že jsem za Dýmem vybíhal s 50 s ztrátou a kvůli extrémnímu farstování jsem Dýma doběhl hned za mapáčem. V lese jsme se střídali, až došlo opět na závěrečný pytlík, který tentokrát nebyl tak jednoduchý, a já za Dýmem plachtil, co to šlo. Přichází nepříjemný poslední postup hustníkem na sběrku. Předsběrku razím s 10 vteřinovou ztrátou, vidím, jak jde šejdrem na cestu a vím, že jediná možnost jak ho porazit je jít chirurgicky přesně a rychle. To se mi však nedaří a vbíhám za ním k rohu paseky u konce diváckého. Miloš točí volantem a absolutně nepoznává místo. Já jo! Zařazuju vražedné tempo jak atlet na čtvrtku, razím sběrku a vbíhám do koridoru, kde na mě už čekají diváci, kteří řvou jak šílení, a já si se svým super týmem dobíhám do cíle pro snovou stříbrnou medaili!

Jonáš Hubáček

Sláva vítězům, čest poraženým (Foto: Jiří Čech)

Úvodní foto: Jiří Čech

1 komentář

  1. Avatar

    “S tím, že jsem za Dýmem vybíhal s 50 s ztrátou a kvůli extrémnímu farstování jsem Dýma doběhl hned za mapáčem.”

    Automaticky preklad na worldofo.com to upresnuje:

    “With the fact that I was running after Dým with 50 with a loss and due to extreme farting, I ran Dým right behind the mapper.”

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 10. 2023
a svátek má Olívie a Oliver.