Sloupek reprezentanta: Jonáš Gottstein
Dnes je 20.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 18.10.2019

Osmnáctiletého Jonáše Gottsteina asi ne všichni znají. Tento jilemnický závodník letos ve starších dorostencích doslova lítá, má medaili z MČR na krátké trati a povedla se mu i podzimní sezóna. I díky tomu si vybojoval nominaci na Juniorský evropský pohár, který se konal na konci září ve Francii. Jak hodnotí akci, kde byl poprvé v reprezentačním dresu? Přečtěte si dnešní Sloupek reprezentanta.

JEC 2019 Francie

Že si jednou zaběhám v reprezentačním dresu, jsem doufal od chvíle, kdy jsem poprvé vyběhl s mapou do lesa. Letos na podzim to konečně klaplo. Byl jsem nominován na Juniorský evropský pohár 2019 ve Francii. Cesta, kterou nám zpříjemnila zastávka v restauraci Ikea a přespání v F1 v Belfortu, utíkala rychle.
Ve Vogue nás přivítaly krásné výhledy a počasí jako na objednávku. Dobrou náladu mi nemohla pokazit ani skutečnost, že místo čtyřhvězdičkového hotelu, který slibovaly fotografie, nás ubytovali v mobilhomech. Správného orienťáka ale taková nepodstatná nepříjemnost nemůže rozhodit a tak jsme se bez dalšího otálení vydali na modelový trénink. Odměnou za propocená trika nám byl regenerační relax v bazénu. Během večeře o třech chodech s milou obsluhou jsem si nemohl nevzpomenout na slavné historky ohledně stravy na EYOCu v Bělorusku a už jsem se těšil, jak se o tom nezapomenu zmínit Aničce Karlové😊. V pátek některé vzbudil budík. Většinu však probudila zima. Zlaté české peřiny – na ta prostěradla si asi   nedokážu zvyknout. Lepší než marné bojování s drkotajícími zuby bylo zahřát se pohybem a tak krátké proklusnutí přišlo vhod.

Jonáš na sprintu v rámci JECu 2019. Foto: Marek Cahel.

 

Odpolední sprint s umělými překážkami a mapotočkou byl těžký, ale moc pěkný. I když startovací koridory o délce 1200 m byly trochu zvláštní. Večer jsme strávili stejně příjemně jako ten předchozí. V sobotu jsme se přesunuli na klasiku do horského střediska La Croix de Bauzon. Horský terén není pro kluka z Krkonoš nic nového, a když jsem přebíhal pastvinu s krávami, připadal jsem si skoro jako doma na Roudnici. Asi jsem se kocháním krajinou nechal unést až moc a při chvilce nepozornosti mi podjely nohy a rozsekl jsem si ruku. Mapa naštěstí zůstala celá, takže všechno dopadlo dobře.

Po klasické trati musel Jonáš vyhledat lékařskou službu. Foto: Marek Cahel.

 

V neděli ještě štafety (v efektně umazaném dresu od krve), které se běžely v neobvyklém terénu s množstvím erozních rýh, neprůstupných hustníků a starých vinic. Pak už jen balení, dokonalá odměna v podobě pizzy (každý dostal svou podle vlastního výběru) a pohodová cesta zpět.Moje premiéra v reprezentačním dresu byla velkým orienťáckým zážitkem a doufám, že se ještě najde možnost si v něm zaběhat.

Jonáš Gottstein

Celý český tým na letošním JECu. Foto: archiv Marka Cahla.

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *