Sloupek reprezentanta: Jiří Kostka

od | 30. 9. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

“Když jsem se na konci léta během jednoho výklusu bavil o tom, jak předejít vyhoření, vůbec jsem netušil, jak brzo to budu muset akutně řešit…” Podaří se najít novou motivaci? Zaběhne na listopadovém JWOCu? Jiří Kostka a jeho sloupek reprezentanta.

#nonstopsick

Bylo deštivé sobotní dopoledne a většina z vás se pravděpodobně chystala na start letošního mistrovsví na klasice. Vrcholu podzimní sezony. Pro některé dokonce celého orienťáckého roku. Já se místo toho v teple svého domova vypravil na pořádnou snídani. Ne, nemocný jsem výjimečně nebyl. O chvíli později jsem se normálně převlékl do běhacího a vyrazil běhat. Co mě to napadlo, že jsem vynechal jeden z nejdůležitějších závodů sezony?

Když jsem se na konci léta během jednoho výklusu ve Švédsku bavil s Vojckem o tom, jak předejít vyhoření, které mě trápilo na konci loňské sezony, vůbec jsem netušil, jak brzo to budu muset akutně řešit. Od nominaček na JWOC až do konce srpna jsem byl v podstatě pořád na mapě. Pro někoho, kdo v loňské sezoně na mapě odtrénoval jen nutné minimum to bylo prostě moc. Soustředění ve skalách pár dní po měsíci intenzivního Švédska tomu nasadilo korunku. Orienťák mě přestal bavit. A to úplně.

Červencový doběh na O-Ringenu (foto: Aron Broman)

Před celou podzimní sezonou, která má navíc končit až listopadovým JWOCem. Doufal jsem, že áčka u Zlína to zlomí, ale bylo to ještě horší. Po spoustě rad od těch nejzkušenějších jsem se nakonec rozhodl obětovat klasiku a najít nějakou novou výzvu, která mě nakopne. Tou byl nakonec minulý víkend, kdy jsem si dal sprint v elitě. Bodů v juniorském žebříčku jsem měl stejně asi tak jako Sparta z posledních pěti zápasů (málo), takže jsem si to mohl dovolit. A myslím, že se to vyplatilo.

Když se na to podívám v kontextu celého letošního roku, byla to jenom další epizoda z mojí #nonstopsick sezony, ve které jsem byl zdravý asi jako Tomáš Rosický během své fotbalové kariéry. Ale jak zpívá slovenský rapper Gleb v jednom ze svých tracků: „Zo dna sa najlepšie odrazíš.“ Já jsem se letos odrážel už asi pětkrát, tak třeba to teď konečně bylo pořádně. Uvidíme.

Jiří Kostka

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 11. 6. 2023
a svátek má Bruno.