Sloupek reprezentanta: Jiří Hradil

od | 25. 6. 2021 | MTBO, Sloupek reprezentanta

Jiří Hradil otevřel českou medailovou sbírku na letošním MS v MTBO, když vybojoval stříbro v závodu s hromadným startem. Skvělý začátek ale nahradilo zklamání z disknutého závodu štafet. Proč byli Češi disk a jak Jiří Hradil vzhlíží k dalšímu MS?

0 nebo 10?

Když se mě po 3 závodech na MS MTBO ptaly holky pro reportáž, jak hodnotím mé dosavadní působení, dal jsem 8 bodů, jenže pak to šlo se mnou z kopce.

Do úvodního závodu s hromadným startem jsem vyrážel s číslem 1 na řídítkách a za výkon v tomto závodě to za mě byla 1 s 0 = 10. Vyšlo mi asi téměř vše. Správné volby postupů, resp. naskakování do správných vláčků, stejně tak trochu horší farsty na začátek a lepší na konec. To že jsem v závěru nestačil na Fina Pokalu, byl bohužel fakt, ale jeho výkonnost byla objektivně, tak o 10% lepší než má, takže pro mě byl úspěch ho vůbec držet na dohled. Z mého pohledu čistý závod a velká spokojenost i s umístěním. Následoval sprint (19. místo) za 6 a Middle (6. místo) za 8.

Úvodní radosti šampionátu – stříbrná medaile (foto: archiv JH)

Na longu (23. místo) jsem pokazil jedničku jako už dlouho ne, zbytek závodu byl sice už bez větších zaváhání, ale volby postupů jsem udělal spíš blbě, takže to bylo tak za 5.

Do cíle prvního úseku štafet jsem sice dorazil po pár zaváháních „až“ na 6. místě ale na dohled dvou Finů a s ne až tak zásadní ztrátou na čelo. V cíli pořadatelé žádné lístečky s mezičasy nedávají, jen pán dá palec nahoru. Tentokrát to bylo ovšem jinak – chybějící první kontrola… jenže se brzo ukáže, že chybí všem, zřejmě nějaká chyba v programu. Po necelé hodině dojede do cíle Tomáš Kamaryt (štafeta CZE2) a po chvilce komentátor hlásí, že česká štafeta je diskvalifikována, bohužel se ukazuje, že Tom narazil špatnou kontrolu. Po chvilce komentátor hlasí, že i štafeta CZE1 je disk, chvíli jsme moc nechápali co se děje.

Kde byl kámen úrazu na štafetách?

Po chvilce se bohužel ukázalo, že vedle chybějící první kontroly mi chybí v čipu i druhá kontrola. Ukázalo, že místo kontroly 34(B) jsem orazil 35(A) na vedlejší křižovatce, což se mi stává maximálně jednou za 10 let… 🙁  Po chvilce navíc dojíždí Kryštof ze 3.úseku na první místě, takže horší scénář už ani nemůže být. Při analýze proč toto osudné vynechání kontroly nastalo, se ukázala série okolností tomu předcházející. 1. Zbytečná klička hned od mapového startu  2. Přehlédnutí cesty pod čarou u 1. kontroly 3. Špatný odjezd od 1. kontroly za Italem 4. Přehlednutí pěšiny ke druhé kontrole 5. Zácpa a 2. kontroly

Tady ta série zaváhání mě bohužel dostala trochu pod tlak, že jinak rutinní kontrolu kódu jsem nějak popletl… 6. Špatné zkontrolování kódu.

Na minulém MS jsem tak byl u jednoho z největších úspěchů českého MTBO (1., 2. a 3.místo na mass startu) a letos jsem naopak byl u nejhoršího výsledku štafet v historii. Lepší ani horší to už výsledkově být nemůže, tak pokud mě ti mladí příští rok nenahradí, tak třeba ve Švédsku na MS začnu na správné straně stupnice.

Jiří Hradil

Co ukáže Jiří Hradil za rok ve Švédsku? (foto: archiv JH)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 27. 11. 2022
a svátek má Xenie.