Sloupek reprezentanta: Jan Šedivý

od | 8. 9. 2017 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Zkušený český reprezentant v OB. Mistr světa z roku 2012. Muž dvanáctých míst. Slávista. A jeho první sloupek na O-News.cz. Asi jste poznali: Jan Šedivý dneska přispěl do pravidelné páteční rubriky. Pěkné čtení!

Slohovky byly na střední moje “oblíbená” kratochvíle, takže když jsem vloni dostal nabídku, ať napíšu sloupek reproše, neváhal jsem ani chvíli a odmítl to. Bohužel, staří to už vědí, mladým to teprve dojde – čas letí nemilosrdně rychle. Rok utekl a já mám zase stejný problém. Takže beru pivko a jdu teda něco sesmolit. Naštěstí je o čem psát. Životní výsledek Vojty Krále na sprintu nebo svěťáky a tréninkový kemp v Lotyšsku vás snad neunudí.

Jan Šedivý při štafetách na MS 2016. Foto: archiv redakce.

Ale popořadě. Po nezvykle brzkém MS si mohli reproši, kteří nevyrazili na World Games, trochu odpočinout. Většina týmu využila čas k cestování nebo trailovým závodům, Dým zase ke stanování v kyslíkáči :-), já k léčení bolístek. Letošní sezóna je pro mě bohužel zakletá – vyklenutá ploténka, natržený hamstring, závody na prášcích. Před odletem jdu ještě na obstřik a hurá na svěťáky do Lotyšska. Každý s jinými pocity – někdo pro výsledky, někdo za zkušenostmi.

V o-médiích se už asi vše, co mělo, napsalo. Přesto mi to nedá a ještě jednou si to užiju – Vojta Král vyhrál závod SP na sprintu v Lotyšku. Opravdu husarský kousek v asi nejtěžší možné konkurenci. Skvělý výkon a historický úspěch pro naši repre. Budeme všichni držet palce, aby Vojtovi vyšla příprava a zopakoval to i za rok na MS. Ale nezklamali jsme ani v lesních disciplínách – Vojtovo a moje 11. resp. 13. místo na middlu, stabilní výkony a malá ztráta děvčat na middlu nebo Dýmův první úsek na štaflích jsou výsledky, na kterých se dá za rok stavět.

Na doběhu middlu na MS 2017 v Estonsku. Foto: Dmitri Potchepko

Svěťáky skončily a před námi byla druhá část naší mise v Lotyšku – krátký kempík a obhlídka terénu MS 2018. Volný den po závodech jsme pojali trochu netradičně prázdninově – teambulding na kánoích a pak teamdestroying při fotbálku. Mladí opět schytali očekávaný debakl. Kačor po zápase poznamenal něco ve smyslu, že už nás nemají ani právo vyzvat na další match, ale uvidíme, jestli ještě nevyměkne. Každopádně se opět ukázalo, jak v týmu chybí Pája Kubát, který by mlaďákům určitě pomohl s efektivitou v koncovce i s organizací defenzivy. Takže Pájo, už se uzdrav, držíme palce.

Dojmy z kempu telegraficky: zabušené údolí s polomy, nekvalitní mapy – prostorů pro relevantní trénink na MS moc není, porosty mapovány “po švýcarsku”, ale i tak nám to bude sedět. Ideální tréninkový prostor najdeme i doma – zelená údolí 5-10 vrstevnic. Stačí jen v ocadu vymazat cesty a zbytečně nápadné objekty a kontroly si dávat na vrstevnice, samozřejmě ideálně v noci. Turnájek v billiardu vyhrál Kauč, štafetový trénink Ňuf a Dým si vyvrknul kotník. Jeho rekonvalescenci mohou ostatně sledovat uživatelé sociálních sítí doslova krok po kroku.

Po doběhu klasiky na MS v Estonsku a trenérem Radkem Novotným a reprezentačním kolegou Markem Minářem. Foto: Dmitri Potchepko

Podzimní sezóna je před námi a je na co se těšit. Zajímavé domácí závody vyvrcholí MČR na klasice, repre ještě čeká finále SP ve Švýcarsku a třešničkou na dortu bude tradičně MČR štafet a družstev. Já do toho musim ještě “odrodit” a neutrhnout si nohu, tak držte palce a užijte si podzim v pozitivní náladě.

Jan Šedivý

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 5. 2024
a svátek má Nataša.