Sloupek reprezentanta: Jan Hašek

od | 4. 12. 2020 | LOB, MTBO, Sloupek reprezentanta

Plzeňský Jan Hašek měl v letošní sezóně poslední možnost působit v juniorské kategorii, a to jak v LOB, tak v MTBO reprezentaci. Jak ji hodnotí a jaké má vyhlídky do dalších let? Co všechno letos stihl? O tom dnešní Sloupek reprezentanta.

Letošní rok je celý takový zmatený, a tak i moje sezóna z pohledu závodů nestojí moc za řeč.
LOBácká sezóna začala mým posledním juniorským soustředěním v rakouském Tauplitzalm a pak už to jelo jako na kolotoči ještě s vidinou JMS a AMS na severu Evropy.
Jediná mezinárodní akce, co se konala bylo JMS v přemrzlém Švédsku. I přes první zkouškový v životě se podařilo něco natrénovat, a tak jsem tam zajel i svoje juniorské maximum.

JMS Švédsko (VPM group – Lukáš Richtr, Kateřina Černá a Jan Hašek). Foto: archiv autora.

Pak přišla korona a už to šlo dopr…

Plánovaný Finsko se zrušilo, stejně tak plánované soustředění v Toskánsku, kde jsem měl v plánu najezdit svoje první kilometry na kole. Přišla pauza po zimní fázi roku a následovalo najíždění nějakých objemů do následně se nekonající MTBO sezóny. Po přeložení závodů a velké nejistotě, jestli vůbec budou někdy během roku jsem ji pojal spíše jako oddechovou.

Tím jsem se poslal do módu bavení se sportem, na kolo jsem chodil pro radost, občas si zrychlil, ale nebylo to nic systematického.

Škola se nějak zvládla a bylo tu léto, s tím výlety, bohužel letos mainly u nás v Česku, ale i tak to stálo za to. Běhání po Šumavě, Krkonoších, tak i najíždění kilometrů na biku. Vícedenní taky byly, ne z mého pohledu závodně, protože jsem se raději plácal na kole, ale z mnohýma z vás jsem se tam večer určitě potkal. Léto bylo zakončený výletem do Alp se spaním v autě.

Výšlap na Zugspitze. Foto: archiv autora.

Výšlap na Zugspitze

Podzim v pojetí doťukání MTBO sezóny a off-season. Zakončení bukové sezóny přišlo s Kantysem a Kryštůfkem (Martin Kanta a Kryštof Bogár), když jsme se zúčastnili obávané blátotlačky v Rychlebkách.

Pivko na blátotlačce, která dostála jejího jména. Foto: archiv autora.

 Sezóna, sice bez velkých závodů, ale i tak se mi podařilo dostat do obou seniorských reprezentací. Takže uvidíme co v nich příští rok přinese, motivace je, předpoklady snad taky, tak teď už jen to udržet a výsledky se dostaví.
S koncem léta přišlo stěhování se do Brna a všechno začíná od začátku, škola, zima, LOBy. Naskytla se příležitost přestěhovat se do baráku, který se naplnil skoro jen orienťákama, takže je tu top parta lidí, jak na pivo, tak na tréninky, samozřejmě hlavně na ty tréninky. Běháme, posilujeme, do naší vily na kopci jsme pořídili saunu a vířivku, prostě takové ideální studentské bydlení. Teď můj život doprovází distanční výuka a příprava na LOBáckou sezónu.
Možná by někoho zajímalo jak trénuji přes zimu na kola a jak přes léto na lyže, když se dokážu tak nějak prosadit v obojím, ale nevím co bych k tomu řekl. Od dubna do října jezdím kolo, naopak v období zimy od listopadu do března jsou to jen LOBy. Zatím si nedokážu vybrat pouze jeden z těchto sportů, protože si nedokážu představit, že bych něco z toho dělal celý rok v kuse, stalo by se to stereotypem a mě by to brzo omrzelo. Baví mě pestrost a kombinace těchto dvou orienťáckých odvětví.
Tak se mějte a snad se brzo potkáme někde nad tankovkou, servus!

Jan Hašek

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.