Sloupek reprezentanta: Jan Gajda
Dnes je 20.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 19.04.2019

Ani na Velký pátek vás neochudíme o Sloupek reprezentanta. Přesouváme se o tři týdny dozadu, kde juniorská reprezentace odjížděla na soustředění do Dánska. Poté někteří pokračovali na první část maturit, Jan Gajda se společně s  Michaelou Dittrichovou a trenérem Markem Cahlem přesunul na Ostravsko na CEYOC. Právě závodník OK Kamenice dnes vypráví zážitky z tohoto nabitého týdne.

V pátek ráno jsme vyrazili směr Dánsko, do dějiště letošního JWOCu, abychom získali první kontakt s tamním terénem. Nálada panuje dobrá, počasí nám přeje a všichni se těšíme na následujících užitých 5 dnů. Po celodenní cestě dorážíme do Tisvildeleje, vesničky asi 70km severně od Kodaňe, kde nás o víkendu čekali konkurencí nabité závody Danish Spring. Místní chatky měli však jeden veliký nedostatek- uváděná kapacita 5-ti míst s nabídkou pouhých 4 postelí. Někteří se tak seznamují s místním terénem již během spánku na zemi.

V sobotu na nás čekala krátká trať. V až překvapivě leteckém terénu, ve kterém se trestala každá malinká chybka, se na stupně vítězů nikomu z naší výpravy dostat nepodařilo. Nedělní klasická trať se konala ve stejném lese a tak nás neudivilo, když papírově ne úplně nejkratší parametry nakonec nevyústili v až tak dlouhé tratě. Češi, konkrétně Terka s Bárou, už tentokrát ukázali, že na to mají a vystoupali na 2 nejvyšší stupínky.

Na soustředění v Dánsku. Zdroj: web reprezentace OB.

Hned po závodech jsme vyrazili do Silkeboru, nyní již přímo do terénů letošního JWOCu. Chatky byly tentokrát dostatečně prostorné, ale problém byl zase s teplem. Díky radiátoru, který postupně koloval mezi chatkami, se nám je nakonec vytopit podařilo. Bohužel ale až ve středu, v den našeho odjezdu… Čekalo nás 5 pěkných tréninků, 4 v lese a 1 sprintový v Aarhusu. I přesto, jaká je Dánsko placka, se zde „pár“ výživných kopců našlo. Tréninky jsme měli spojené s výběrem Německa, Rakouska a Finska, takže o to to bylo zajímavější.

Ve středu po sprintovém tréninku jsme vyrazili zpět do Česka, plní nových zkušeností a zážitků. Po noční cestě se šli někteří dospat domů, někteří přímo do školy psát maturitní sloh z němčiny a já pokračoval rovnou na CEYOC. Ve čtvrtek odpoledne nás čekal krásný sprint ve Štramberku a v pátek dopoledne ne zas tak krásný lesní trénink nedaleko.

Samotný program CEYOCu začal pátečním sprintem v Ostravě ve Vítkovicích. Prostor závodu, průmyslový areál starých železáren, byl krásný a závod se všem líbil (možná až na ty, co svůj čas na trati strávili hledáním spadlé krabičky ve vysoké trávě). Sobotní klasika i nedělní štafety v Háji ve Slezsku byly také hezké závody a po vyrovnaném souboji jsme v utkání národů těsně porazili Maďary, se kterými jsme se v průběhu dělili o většinu medailí.

Týden to byl určitě nabitý, ale tím zároveň i krásný. Získali jsme spoustu nových zkušeností a těším se na další návštěvu dánských terénů.

Jan Gajda

Sprint na CEYOCu, který se běžel v Dolních Vítkovicích. Honza byl bohužel diskvalifikovaný. Foto: Josef Zajíc.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *