Sloupek reprezentanta: Jakub Chaloupský

od | 21. 5. 2022 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Jakub Chaloupský, junior, který se nominoval na nadcházejí závody Světového poháru ve Švédsku pro vás dnes připravil sloupek reprezentanta!

Ahoj, možná jste pročítali soupisku na SP ve Švédsku a zarazili jste se na posledním řádku s otázkou: „Co ten tam sakra dělá?“ Ve mně hrklo úplně stejně, když jsem si 3x po sobě přečetl svoje jméno a ujistil se, že to není jen překlep.. V dnešním sloupku se pokusím nastínit, jak k tomu vlastně došlo. Přeji příjemné počtení!

Všechno začalo tím, když jsem si všimnul, že nominační dráha na SP v Praze je určena i pro juniory. Zaujalo mě, že zaběhnuté časy se mohou počítat do nominačního žebříčku na JWOC, a tak jsem neotálel a přihlásil se. Seznam přihlášených zaručoval, že se nepůjde pomalu a tak se podmínky na plný počet bodů zdály být ideální. Časem 9:04:97 jsem získal 6 bodů, ale to nebylo vše.. Hraniční čas 9:05 byl totiž i podmínkou pro nominaci na SP.

Momentka z MČR ve sprintu od Jiřího Čecha

Do dalšího dne jsem se probudil již dost rozlámaný. Velké naděje na úspěch v sobotním MČR ve sprintu jsem po zkušenostech v NMNM neměl. Při čtení pokynů (až cestou na shromko v metru) mě trochu zarazily parametry tratí, nýbrž délka trati a počet kontrol kategorie H20 se shodoval s elitní kategorií. Shoda náhod, napadlo mě v tu chvíli. Závod se mi nečekaně vydařil. Poměrně jednoduchou tratí jsem proplul bez větších ztrát a v H20 jsem bral zlato. V cíli mě trochu zaskočilo zjištění, že shoda náhod se nekonala. Trať byla opravdu totožná. V dospělé kategorii bych se umístil 7. Po vyhlášení jsem byl trochu překvapený, když na mě mával šéftrenér reprezentace Jan Šedivý, že chce se mnou mluvit. Zeptal se mně, zda-li mám zájem o účast na SP. Projel mi mráz po zádech a já přemýšlel, proč zrovna já. Vždyť tam je minimálně 7 rychlejších koňů přede mnou ne? Dým a Vojcek ale účast odmítnuli, a tak jsem se posunul na 6. místo v nominačním žebříčku. Takováhle šance se nenaskytne jen tak a proto jsem na to Šéďovi kývnul. Už jenom ten pocit jak stojím na startu s živoucími legendami světového OB mě utvrdil v kývání hlavou

. Od té doby se událo ještě mnoho věcí. V neděli na sprintovkách jsem podal solidní výkon a zřejmě tak obtáhnul svoje jméno na listu nominovaných. Ještě mohu dodat, že poslední měsíc jsem byl trochu pod tlakem kvůli maturitě. Tu jsem v úterý zvládnul s v prstem v nose. Do pohody jsem se pak hodil u vody na rybách. Teď do Krušných na áčka a pak hurá do Švédska na svěťák!

PS: Páteční sloupek vychází až o víkendu kvůli vysoké úspěšnosti u rybníka. A věřte, na rybách se opravdu jen nesedí na židli…

Kuba Chaloupský

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 11. 2022
a svátek má René.