Sloupek reprezentanta: František Bogar

od | 3. 2. 2017 | MTBO, Sloupek reprezentanta

Páteční náplň O-news už tradičně vyplňuje rubrika Sloupek reprezentanta. Dnes dostal pozvání František Duk Bogar. Novoborský biker, který má doma zlatou medaili z MS 2013 ze závodu štafet, popisuje hlavně zimní přípravu a motivaci k další sezóně. Čemu dává v zimních měsících přednost před kolem? Čtěte dál a dozvíte se mnohem více!

Jelikož několik posledních let výsledkově žádné zázraky nepředvádím, nabídka napsat Sloupek reprezentanta mě mile potěšila.

Mistr světa z roku 2013, to je František Bogar. Foto: archiv Františka Bogara.

Letošní přípravu jsem zahájil o něco dříve a intenzivněji, než bylo v posledních letech obvyklé. Začal jsem takovým lehce objemovým stylem, v týdnu tak 3-4 tréninky okolo dvou hodin a o víkendu delší vyjížďky/výlety. Pak také konečně nastala po delší době pořádná zima a tak mě po letech zase chytlo běžkování. Z Prahy je to sice do hor o něco dál, než bývalo z Harcova, ale s brzkým budíkem se dá stihnout i tříhodinový trénink před prací a vzhledem k velkému počtu podobných pacientů v pražském okolí není problém se i v týdnu sem tam s někým svézt. Po pár výjezdech jsem se celkem rozjezdil, dokonce jsem si ve dvojici s Kládinem střihnul i svůj první závod na lyžích a to hned celkem výživnou Bedřichovskou pětihodinovku. Během února plánuji začít k lyžování zařazovat opět více cyklistického tréninku, ale na lyžích chci zůstat, dokud to jde a na přelom února/března mám ještě naplánovanou dovolenou s lyžemi. Sezona je dlouhá a na specifické cyklistické tréninky bude ještě času dost. Důležité pro mě je, že se mi opět vrátila chuť trénovat a každou jízdu si užívám – tak jak to má být :-).

Na dojezdu na MČR v MTBO 2016 v Lučanech nad Nisou. Foto: Jan Svoboda.

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 2. 2024
a svátek má Liliana.