Sloupek reprezentanta: Denisa Kosová
Dnes je 18.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 25.11.2016

Denisa Kosová, nejlepší žena sezóny, hodnotí letošní výsledky a kouká se do budoucnosti. To je ve zkratce další náplň pátečního Sloupku reprezentanta.  Denča loni vyletěla jako raketa (nebyla zařazena ani do reprezentačního výběru), nyní již patří k oporám reprezentace. “Nejsem troškař a mířím vysoko, “ říká a my jen dodáváme: hodně štěstí při zimní přípravě! 

Denisa Kosová na trati MČR sprintových štafet 2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz)

Denisa Kosová na trati MČR sprintových štafet 2016. (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz)

Hodnocení

Hodnocení uplynulé sezony po závodní stránce je velmi rozporuplné. Na jedné straně stojí velmi úspěšné akademické MS, kde jsem snad ani v nejhlubších snech nedoufala v takový úspěch. Na druhé straně stojí domácí Mistrovství Evropy v Jeseníku, které bylo po individuální stránce výsledkovým propadákem a přesně uprostřed pak mistrovství světa, kde výsledky nebyly třeba takové, jaké bych si představovala, ale výkony na middlu a ve štafetách pro mě rozhodně nebyly žádným zklamáním.

Pokud však člověk bere v potaz jen výsledek, tak může mé MS vnímat jako neúspěšné. Když si ale projdu výsledkové listiny, tak je to jméno za jménem. Konkurence se postupně zvyšuje a každé zaváhání se přísně trestá. Člověk si také musí uvědomit, kolik času v severských terénech strávil. V porovnání se špičkou jsem zřejmě pěkný žabař, protože jsem ve Skandinávii nepobyla nikdy déle než 14 dní a dohromady za celý život toho také moc nebylo. A jak už všichni víme, severské terény je třeba si pořádně zažít a dostat pod kůži.

A co stojí z mého pohledu za tím vším nepodařeným? Letos poměrně hodně nemocí v podobě angíny, příušnic a celopodzimního nachlazení. Očekávání mé i ostatních, která jsou vysoká, ale naproti tomu zkušenosti, kterých je málo. Vždyť to bylo teprve mé druhé MS a první ME. Jenom AMS už bylo třetí.

Vytyčené cíle v podobně TOP10 zůstaly tedy nenaplněny, a tak se tento cíl posouvá do další sezony. Nejsem troškař a mířím vysoko.

Jinak jsem velmi ráda, že máme v týmu novou koordinátorku, kterou se stala Miška. Těším se na spolupráci a nové možnosti. Pozitivní lidé jsou vždy přínosem.

Denisa Kosová

Čtveřice nejlepších žen celkového pořadí Českého poháru 2016: Kosová, Rollier, Gregorová, Hlavová (Foto: Petr Kadeřávek)

Čtveřice nejlepších žen celkového pořadí Českého poháru 2016: Kosová, Rollier, Gregorová, Hlavová (Foto: Petr Kadeřávek)

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *