Sloupek reprezentanta: Daniel Hájek
Dnes je 17.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 30.03.2018

Velký pátek, už po třetí máme státní svátek a jako každý týden také pravidelný sloupek. Tentokrát jsme o jeho sepsání požádali reprezentanta Daniela Hájka. Jak je Danáč připraven na právě začínající sezónu? Co si přivezl ze soustředění v Portugalsku? Jak bude trávit letošní Velikonoce? O tom všem se rozepsal v dnešním sloupku reprezentanta.

Daniel Hájek bojuje na klasické trati ME 2016 (Foto: Anna Auermüllerová/O-news.cz).

Tak kdo bude letos nejlepší?

Pomalu se blíží konec zimní přípravy a začíná se rozbíhat kolotoč závodů nové o-sezóny. Kdo bude letos nejlepší? Prorazí někdo z mladých? Reinkarnuje se kariéra některého zkušeňáka? Nebo to bude takový ten klasický „nudný“ rok bez překvapivých výsledků?

Ač závodníci z reprezentace ještě žádný ostrý start letos vlastně neabsolvovali, mají za sebou spoustu mapových soustředění „v teple“, a to jak se svými kluby, tak s reprezentací. Někteří věnovali své tréninkové kilometry prašné keňské cestě a den co den šli za svým cílem v dalekém Itenu a jiní šli cestou Tove Alexandersson a věnovali se celou zimu LOBům. Koho ale donese jeho cesta až na vrchol české o-scény? No tak na to si musíme ještě chvíli počkat.

Život na cestách                                         

Já jsem se letos v zimě věnoval tréninku jako ve svých nejlepších letech a věřím, že až se jaro zeptá, budu taky mít co říct. Krom tvrdé brněnské dřiny v Tréninkové Skupině Pavla B. jsem odcestoval na hned několik delších soustředění. Nejprve jsem se se svým klubem Malungs OK Skogsmårdarna v Portugalsku zúčastnil Portugal O-meetingu, pak jsem si zaběhal ve sněhu s repre ve Švýcarsku a teď sotva jsem se vrátil s manšaftem z Portugalských hor, se jedu o Velikonocích připravovat do Švédska na Tiomilu. Reproš žije vlastně tak trochu celou dobu na cestách.

Danáč vede skupinu reprezentantů na soustředění v terénech ME 2018 ve Švýcarsku. (zdroj: FB Czech orienteering team)

Co si přivézt z Portugalska?                 

Rozhodně není až tak fajn dovézt si masivně naražené koleno a s ním i nucenou pauzu v tréninku. Lepší je třeba domácí sýr, víno z oblasti Douro, vítězství na některém rychlém měřeném tréninku, nebo výstup z laktátového měření MUDr. Pozdíška, které říká, že jsem na tom lépe než Vojta Král. Já jsem schytal bohužel jen to koleno, ale i s tím se dá pracovat do budoucna.

Momentka z laktátových testů české reprezentace před odletem do Portugalska. (zdroj: FB Czech orienteering team)

A že jsem vlastně na těchto řádcích nic nového neprozradil? Neprásknul jsem, kteří mladíci mají formu a kdo má naopak co dohánět? A že netušíte, kdo oslnil svým laktátovým testem a má ANP práh z říše snů? Počkejte si ještě pár týdnů do MČR NOB, který otevře hlavní českou o-sezonu. Pak už přijdou závody jeden za druhým a bude nad slunce jasné, kdo to chytil letos za ten správný konec. Do té doby si můžete krátit dlouhé chvíle třeba plněním tréninkových deníčků naběhanými kilometry a hodinami tréninkové dřiny, případně nás můžete každý týden vyzvat v honbě za leaderboardy.

Danáč

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *