Sloupek reprezentanta: Barbora Vyhnálková
Dnes je 20.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 10.03.2017

Juniorská reprezentantka v OB Barbora Vyhnálková přijala pozvání do dnešního Sloupku reprezentanta. Možná jako jedna z mála nereprezentuje velký klub, kde by mohla běhat štafety. Její mateřský oddíl z Říčan má k dnešku sice 130 registrovaných závodníků, ale štafety může běhat maximálně s mamkou.  Lituje toho? Uvažuje o přestupu do nějakého většího klubu nebo naopak je jí v Říčanech dobře? I o tom se v dnešním textu dozvíte.

Čas od času se mě někdo zeptá na něco okolo tréninku – ať už na to, co mám tento týden v plánu, na to, kdo mě trénuje, na moje součty, nebo třeba i na to, s kým budu běhat štafetu. Odpovědi na první tři otázky nejsou příliš zajímavé, ale těm štafetám bych se ráda pověnovala. ,,A s kým vlastně budeš běhat? Máte tam u vás v těch Říčanech vůbec někoho? Nebudeš třeba někde hostovat?“ Tak zněla jedna z častých otázek, kterou mi někdo za posledních několik měsíců položil. Ještě častěji se mě lidé ptají, kam se hlásím na školu, ale to teď ponechám stranou. Radši.

Takže zpět ke štafetám: buď se stanu členem elitního říčanského MIXu, nebo přemluvím svou a kamarádčinu mamku, postavíme ženskou štafetu a budeme útočit na pódium. Použitelných jedinců mého věku se u nás prostě nedostává; z říčanských svěřenců jsem nejstarší, neboť všichni postupně odpadli nebo přešli na velice rekreační úroveň. Proč tedy nehostuju, když si tady tak stěžuju, že nemám s kým běhat? Protože hostovat už nemůžu. A rovnou na přestup zatím vážně nepomýšlím. Nechce se mi opouštět svůj domovský oddíl, zvlášť když tu jsem od jeho prvopočátků. Nechci obětovat několik hodin týdně na dojíždění na společné tréninky, když mám les deset minut od domu. Nerada bych vyměnila malý, rodinný oddíl za velký klub, kde každý zná půlku členů a ostatní má v anonymitě. Už u nás se čas od času divím, co je to sakra za člověka, který se objevil v našem stanu.

A taky máme hezčí dresy. PGP, sorry jako.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *